Kielce unieważniły przetarg na siedem nowych przystanków. Zero ofert
28 sierpnia 2026 roku Gmina Kielce – Miejski Zarząd Dróg w Kielcach unieważniła postępowanie na budowę siedmiu nowych przystanków.
Zadanie to realizowane jest w ramach projektu „Zeroemisyjny transport publiczny w centrum Kielc”. Do terminu składania ofert nie wpłynęła ani jedna propozycja. O ogłoszeniu tego przetargu pisaliśmy już wcześniej w TransInfo.pl.
Rozkład jazdy:
- Dlaczego MZD Kielce unieważnił przetarg na siedem przystanków?
- Ile pieniędzy zamawiający przeznaczył na realizację zadania?
- Gdzie miały powstać nowe przystanki i co dalej z projektem?
Siedem nowych przystanków
Postępowanie prowadzone przez Gminę Kielce – Miejski Zarząd Dróg w Kielcach zakończyło się bez wyboru wykonawcy. Termin składania ofert upływał 28 sierpnia 2026 roku. Do tego momentu nie wpłynęła żadna oferta. MZD unieważnił więc postępowanie. Ogłoszenie o wyniku postępowania opublikowano 31 sierpnia 2026 roku
Przed otwarciem ofert zamawiający podał kwotę przeznaczoną na sfinansowanie zamówienia. Było to 680.000 PLN brutto.
Siedem lokalizacji w centrum Kielc
Zakres zamówienia pozostawał bez zmian względem pierwotnie ogłoszonego przetargu.
MZD chciał wybudować siedem nowych przystanków komunikacji miejskiej.
Najwięcej, trzy, miały powstać przy ul. Mielczarskiego. Kolejne zaplanowano przy ul. św. Leonarda, ul. Czerwonego Krzyża, ul. Jana Pawła II oraz al. IX Wieków Kielc.
Prace miały obejmować m.in. roboty przygotowawcze i pomiarowe, rozbiórkę istniejących nawierzchni, ustawienie krawężników i obrzeży, wykonanie konstrukcji peronów i zatok autobusowych oraz oznakowania pionowego i poziomego.
Trzy przystanki przy Mielczarskiego
Największa część inwestycji została zaplanowana przy ul. Mielczarskiego.
Pierwszy przystanek miał znaleźć się za skrzyżowaniem z ul. Chorzowską w kierunku ul. Młodej.
Drugi przewidziano w rejonie wyjścia z tunelu pod torami kolejowymi, gdzie część obecnej przestrzeni parkingowej miała zostać przeznaczona pod obsługę autobusów.
Trzeci zaplanowano w rejonie posesji nr 45, pomiędzy wyjazdem z terenu dawnych zakładów Iskra a budynkiem nr 45.
Uruchomienie infrastruktury przy Mielczarskiego miało umożliwić wprowadzenie komunikacji miejskiej na ulicę, która obecnie nie jest bezpośrednio obsługiwana przez autobusy.
Cztery kolejne punkty w centrum
Pozostałe przystanki miały powstać w ścisłym centrum Kielc.
Przy ul. Jana Pawła II planowano wykorzystać istniejącą zatokę naprzeciw dawnej siedziby NFZ.
Przy ul. Czerwonego Krzyża infrastruktura miała powstać w miejscu zatoki wykorzystywanej obecnie przez autokary turystyczne.
Przystanek przy ul. św. Leonarda zaplanowano pomiędzy ul. Wesołą a posesją nr 15, natomiast przy al. IX Wieków Kielc nowy punkt miał znaleźć się w rejonie Collegium Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.
Całość miała stworzyć warunki do poprowadzenia komunikacji autobusowej m.in. ulicami Czerwonego Krzyża, Wesołą, św. Leonarda i Kościuszki.
Projekt większy niż siedem przystanków
Siedem nowych punktów było tylko częścią przygotowywanej infrastruktury. MZD planował również wykonanie czterech kolejnych peronów przy ulicach Śląskiej, Leszczyńskiej i Hożej. Infrastruktura przystankowa jest częścią projektu „Zeroemisyjny transport publiczny w centrum Kielc”, który obejmuje również część taborową i rozwój infrastruktury dla komunikacji zeroemisyjnej. Projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego 2021–2027.
Na dzień publikacji ogłoszenia wynikowego MZD nie wskazał jeszcze terminu ewentualnego ponowienia postępowania. Formalnie pierwsza procedura została zakończona bez wyboru wykonawcy z powodu braku ofert. Jeżeli Kielce będą chciały utrzymać zakres obejmujący siedem nowych przystanków, konieczne będzie uruchomienie kolejnego postępowania albo zastosowanie innego dopuszczalnego trybu realizacji zadania. Dokumentacja postępowania pozostaje dostępna na platformie zakupowej zamawiającego.
Dla indywidualnych czytelników za 15 zł rocznie, a dla firm od 99 zł rocznie! Sprawdź naszą ofertę:
-
Subskrypcja na 12 m-cy
1 adres e-mail – prywatny15.00 zł przez 1 rok -
Subskrypcja biznes na 12 m-cy
1 adres e-mail – firmowy99.00 zł przez 1 rok -
Subskrypcja biznes na 12 m-cy
do 5 firmowych adresów e-mail495.00 zł przez 1 rok -
Subskrypcja biznes na 12 m-cy
do 10 adresów e-mail990.00 zł przez 1 rok -
Subskrypcja biznes na 12 m-cy
bez żadnych limitów!1,990.00 zł przez 1 rok
Komentarze