Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

22-latek trafił do aresztu po wtargnięciu do tunelu metra w Warszawie. Nie wyjaśnił swoich motywów

infotram
26.06.2026 18:15
0 Komentarzy

Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące 22-letniego obywatela Francji, który w środę wtargnął do tunelu warszawskiego metra.

Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z Komendy Rejonowej Policji Warszawa II. Informację o decyzji sądu przekazała w piątek Komenda Stołeczna Policji. O utrudnieniach w metrze pisaliśmy w InfoTram.pl.

Rozkład jazdy:

  1. Dlaczego sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 22-letniego obywatela Francji po wtargnięciu do tunelu warszawskiego metra?
  2. Jakie utrudnienia w ruchu metra spowodowało wtargnięcie nieuprawnionej osoby do tunelu pierwszej linii?
  3. Co wiadomo o okolicznościach zatrzymania mężczyzny i dlaczego śledczy nadal wyjaśniają motywy jego działania?
Metro Warszawskie
Pociąg Metra Warszawskiego

Tymczasowy areszt na trzy miesiące

Po zatrzymaniu 22-latek został doprowadzony do prokuratury, a następnie przed sąd, który zdecydował o zastosowaniu wobec niego trzymiesięcznego aresztu tymczasowego.

Jak poinformowała stołeczna policja, podczas przesłuchania mężczyzna odmówił składania wyjaśnień oraz odpowiedzi na pytania śledczych. Nie podał również powodów, dla których zdecydował się sforsować zabezpieczenia chroniące dostęp do infrastruktury technicznej metra.

System alarmowy wykrył intruza

Do zdarzenia doszło w środę rano. Metro Warszawskie poinformowało wówczas, że systemy bezpieczeństwa wykryły obecność nieuprawnionej osoby w tunelach pierwszej linii metra.

W związku z zagrożeniem natychmiast wprowadzono ograniczenia w ruchu pociągów. Składy linii M1 kursowały wyłącznie na odcinku między stacjami Młociny i Politechnika.

Z ruchu wyłączonych zostało 10 stacji metra, co spowodowało poważne utrudnienia dla pasażerów podróżujących przez centrum i południową część Warszawy.

Zatrzymanie na stacji Służew

Policjanci zatrzymali mężczyznę na stacji metra Służew. Dzięki szybkiej reakcji służb udało się zakończyć akcję i przywrócić normalne funkcjonowanie pierwszej linii metra.

Okoliczności wtargnięcia do tunelu są obecnie wyjaśniane. Śledczy będą ustalać, dlaczego obywatel Francji znalazł się w strefie technicznej metra oraz czy jego działanie mogło narazić na niebezpieczeństwo funkcjonowanie stołecznej kolei podziemnej i bezpieczeństwo pasażerów.

Komentarze