Tylko MT Bus w przetargu liniowym w Wiszni Małej
Gmina Wisznia Mała szukała przewoźnika w przetargu na świadczenie usług lokalnego zbiorowego transportu publicznego dla mieszkańców gminy.
Przewozy przez nowego operatora będą realizowane w terminie 12 miesięcy od dnia podpisania umowy z zastrzeżeniem, że świadczenie usług przewozu osób rozpocznie się nie wcześniej niż od dnia 1 kwietnia.
jeden chętny
W dniu 17 marca do zamawiającego wpłynęła tylko jedna oferta, pochodząca od:
- M.T-BUS Wieczorek Mariusz – cena 3,39 (zamawiający nie podał jednostki cenowej, ale prawdopodobnie chodzi o zł/wzkm).
Zamawiający przy okazji poinformował, że na sfinansowanie niniejszego zamówienia zamierza przeznaczyć kwotę: 713 000 PLN. Nie wiemy zatem, czy złożona oferta mieści się w budżecie gminy. Jeśli natomiast pomnożyć stawkę 3,39 zł/wzkm przez szacunkową liczbę wozokilometrów (ok. 300 000) to wychodzimy nam cena w przybliżeniu 1 017 000,00 PLN, a to z kolei oznacza, że prawdopodobnie oferent przekracza kwotę przeznaczoną na sfinansowania tego zadania.
Co w tej sytuacji zrobi zamawiający? Być może zdecyduje o unieważnieniu przetargu i ogłoszeniu ponownego.
Nie tylko przewozy
Zakres zamówienia objęty przetargiem obejmuje:
PRZESIĄDŹ SIĘ NA:
- publiczny regularny transport osób na trasach:
- linia nr 624: Wisznia Mała-Ligota Piękna-Malin-Kryniczno-Psary,
- linia nr 625: Wisznia Mała - Piotrkowiczki - Mienice - Machnice – Pierwoszów,
- linia nr 626: Wisznia Mała-Strzeszów- Ozorowice- Szewce-Rogoż-Kryniczno-Psary,
- linia nr 627: Wisznia Mała-Strzeszów-Ozorowice-Szewce-Wisznia Mała,
- linia nr 824: Psary-Wrocław,
- linia nr 825: Wisznia Mała-Piotrkowiczki-Machnice-Trzebnica,
- linia nr 826: Szewce-Wrocław Świniary,
- sprzedaż biletów, kontroli biletowej pasażerów oraz kontroli dokumentów uprawniających do przejazdu bez biletu ze zniżką,
- organizację dwóch akcji „Dzień bez samochodu” w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu - Dnia Bez Samochodu,
- wprowadzenie systemu lokalizacji pojazdu.
Jakie autobusy?
Pojazdy, przy pomocy których wykonawca będzie świadczył usługi przewozowe muszą być wyposażone w minimum 22 miejsca siedzące dla pasażerów, a także być przystosowane do przewozu osób na stojąco. Będą to autobusy wyprodukowane nie wcześniej niż przed 2018 r.
Autobusy muszą być odpowiednio oznakowane, tj. będą posiadały tablice z informacją o numerze linii - co najmniej z przodu pojazdu. Ponadto, na zewnątrz ma znaleźć się oznakowanie z nazwą i logo zamawiającego. W autobusach mają być zamontowane urządzenia umożliwiające sprzedaż biletów.