Tychy: Rozkład w telefonie
Od 27 września każdy korzystający z komunikacji miejskiej w Tychach może mieć rozkład jazdy pod ręką. Dzięki współpracy Miejskiego Zarządu Komunikacji z serwisem telekomunikacyjnym PasjaGSM.pl powstała aplikacja Ginger, która pozwala każdemu pasażerowi w bardzo szybki sposób wgrać rozkład jazdy do swojej komórki. Dodatkowo dzięki funkcji GingerBlu osoby niedowidzące i niewidome będą mogły dowiedzieć się, o której godzinie odjeżdża wybrany autobus, ponieważ rozkład jazdy w telefonie ma funkcję udźwiękowienia.
„Zależy nam na ciągłej poprawie jakości usług. Wprowadzenie nowych rozwiązań ma służyć naszym mieszkańcom –mówi zastępca Prezydenta ds. infrastruktury Henryk Borczyk. Mam nadzieję, że dzięki nowej propozycji podróż miejskimi środkami komunikacji będzie jeszcze sprawniejsza –dodaje.”
„Cieszy nas otwartość Miejskiego Zarządu Komunikacji oraz Urzędu Miasta w wykorzystywaniu najnowszych technologii. Miasto podkreśliło tym samym, że jest technologicznie zaawansowane a włodarzą miasta zależy na wsparciu dla osób niepełnosprawnych. Użytkownicy wychwalają aplikację zarówno w Poznaniu jak i Białymstoku i mamy nadzieję, że także mieszkańcy Tych będą z jej działania zadowoleni”- podsumowuje Piotr Baranowski, właściciel serwisu PasjaGSM.pl. Ginger bezpłatnie można ściągnąć ze strony internetowej http://Ginger.PasjaGSM.pl. Cała operacja trwa kilka minut. Rozkład jazdy Ginger jest całkowicie darmowy. Jedyny koszt jaki musi ponieść zainteresowana osoba to opłata za ściągnięcie programu przez telefon, zależna od danego operatora. Ale i tego można uniknąć podłączając telefon bezpośrednio do komputera.
Program Ginger pozwala na wyszukiwanie w telefonie godziny odjazdu czy przyjazdu autobusu, czasu przejazdu ( to ważne, gdyż w naszym mieście obowiązują bilety czasowe), linii autobusowej oraz danego przystanku.
Tychy należą do czołówki śląskich miast, korzystających z nowoczesnych technologii. Realizowany jest tam m.in. projekt e- Tychy, dzięki któremu większość mieszkańców przez jedną sieć będzie mogła korzystać z internetu, telefonu, cyfrowej telewizji i innych usług telekomunikacyjnych. W ramach projektu, w mieście powstaje wielousługowa sieć światłowodowa. Jej początki związane są z modernizacją miejskiej sieci ciepłowniczej.