Sześciu przewoźników chce zapewnić autobusy do Szklarskiej Poręby w ramach ZKA

infobus
18.02.2023 08:02

Na trasie Janowice Wielkie – Szklarska Poręba Górna – Janowice Wielkie i Wojanów – Janowice wielkie – Wojanów od 12 marca nie pojedziemy pociągiem. Miejsce pociągów zajmą autobusy i taki stan potrwa miesiąc. Wiemy już kto może obsługiwać tę trasę swoimi autobusami. Polregio uzyskało oferty od 6 wykonawców.

Miesiąc z ZKA

W celu zapewnienia ciągłości przewozów, Polregio w drodze przetargu szukało przewoźnika, który będzie świadczył usługi w ramach ZKA od 12 marca do 12 kwietnia. Jak już wspomnieliśmy wyłączona z obsługi pociągami ma być trasa Janowice Wielkie – Szklarska Poręba Górna – Janowice Wielkie i Wojanów – Janowice wielkie – Wojanów. Przyczyną tego stanu są planowane przez PKP PLK prace torowe na w/w odcinkach. Przewoźnik, który zostanie wybrany do świadczenia usług będzie miał do wykonania maksymalnie 8 894 wozokilometrów.

Sześć ofert

W dniu 14 lutego Polregio otworzyło oferty, które pochodzą od następujących firm:

  • Polbus-PKS sp. z o.o. – cena 239 177,45 PLN,
  • Firma Handlowo-Usługowa Mariusz Franków – cena 316 982,16 PLN,
  • P.W. IMPEX TRANS Mariusz Besztak – cena 336 193,20 PLN,
  • P.H.U BIELAWA Bielecki Krzysztof – cena 171 938,81 PLN,
  • Komunikacja Karkonoska sp. z o.o. – cena 162 333,20 PLN,
  • MARKPOL Transport krajowy - zagraniczny Marek Rzeźnik – cena 163 293,84 PLN.

Na realizację zamówienia Polregio zamierza przeznaczyć kwotę: 178 000,00 PLN brutto. Oznacza to tyle, że tylko połowa oferentów zmieściła się w tej kwocie. Wybór jest zatem prosty, bowiem decydować będzie jedynie kryterium ceny. Najbliżej zwycięstwa jest Komunikacja Karkonoska.

Wymagania Polregio

Wykonawcy, którzy złożyli oferty, powinni dysponować minimum 5 autobusami wyprodukowanymi nie wcześniej niż w roku 2006, o pojemności minimum 50 miejsc siedzących i jednym busem o pojemności 15 miejsc. Pojazdy muszą posiadać aktualne ubezpieczenie OC oraz NNW, a także sprawną klimatyzację i ogrzewanie. Autobusy powinny być wyposażone w GPS. Pojazdy będą posiadały tablice wizualne z logo Polregio i relacją zgodną z rozkładem jazdy.

Wykonawca musi zadbać, aby kierowcy posiadali telefony komórkowe do kontaktu z dyspozytorem zamawiającego. Polregio ma również surowe wymagania względem kierowców autobusów. Mają oni posługiwać się płynnie językiem polskim, a ponadto powinni charakteryzować się wysoką kulturą osobistą, życzliwością, empatią, umiejętnością radzenia sobie w trudnych sytuacjach, odpornością na stres, szybkim reagowaniem na problemy i profesjonalizmem w zakresie wykonywanych obowiązków. Oprócz tego kierowcy powinni mieć schludny ubiór. Prowadzących pojazd ma obowiązywać bezwzględny zakaz palenia wyrobów tytoniowych (dotyczy także e-papierosów), żucia gumy, prywatnych rozmów telefonicznych, wysyłania SMS, MMS oraz korzystania z mediów społecznościowych w pojeździe w obecności pasażerów.