Szamotuły z ofertą na obsługę linii autobusowych. W budżecie
Wielkopolskie Szamotuły o krok od zapewnienia komunikacji miejskiej na terenie Miasta i Gminy w 2023 roku.
Umowa z wykonawcą ma być zawarta na okres 12 miesięcy i obowiązywać nie wcześniej niż od 1 stycznia. 12 grudnia gmina otworzyła ofertę w przetargu i są powody do zadowolenia… Zgłosił się dotychczasowy operator z kwotą mieszczącą się w budżecie.
Trzy linie plus opcja
Urzędnicy przeznaczyli dla przewoźnika do obsługi trzy linie autobusowe:
- linia nr 1 – ma być obsługiwana jednym autobusem, z minimum 20 miejsc siedzących, o roku produkcji nie starszym niż z 2006 roku,
- linia nr 2 – po jej trasie mają kursować 2 autobusy – mogące przewieźć 24 pasażerów na miejscach siedzących i 30 pasażerów na stojąco. Każdy autobus ma być nie starszy niż z 2006 roku, o maksymalnej długości 10 m,
- linia nr 3 – w tym przypadku zamawiający wymaga do dyspozycji jednego autobusu wyposażonego w 20 miejsc siedzących, wyprodukowanego nie wcześniej niż w 2006 roku.
Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, które polega na udzieleniu zamówień wykonawcy stanowiących nie więcej niż 20% wartości zamówienia podstawowego polegających na wprowadzeniu dodatkowych linii, kursów lub modyfikacji istniejących linii.
Wybrany wykonawca zobowiązany będzie do oklejenia autobusu napisem: „KOMUNIKACJA MIEJSKA, MIASTO I GMINA SZAMOTUŁY” - z boku jak i z przodu pojazdu w sposób umożliwiający jego identyfikację przez pasażerów. Przewoźnik musi posiadać zainstalowaną w autobusie kasę fiskalną i ewidencjonować sprzedaż biletów. Ma on zapewnić sprzedaż biletów przez kierowców pojazdów, w taki sposób, aby kierowca pojazdu zawsze dysponował biletami w liczbie niezbędnej do zapewnienia ciągłości sprzedaży.
PRZESIĄDŹ SIĘ NA:
jedna oferta
Urzędnicy czekali na oferty od przewoźników do dnia 12 grudnia. Zgłosiła się jedna firma Matmich-BUS Przewóz osób Mateusz Michalak z Szamotuł, który zaproponował: za linie 1,2,3 sumę 357.646,50 PLN brutto; a za linię 4 -337.306,35 PLN brutto. Razem 694.952,85 PLN brutto za okres 12 miesięcy od dnia zawarcia umowy. Spółka zadeklarowała 30 minut na podstawienie zastępczego pojazdu. Z kolei kwota jaką zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia to 700.000,00 zł brutto. Czyli oferta w budżecie, a my czekamy na formalny wybór i umowę. Teoretycznie teraz Matmich-BUS powinna zostać oceniona z uwzględnieniem dwóch kryteriów:
- ceny (60%),
- czasu podstawienia pojazdu zastępczego (40%).