Najnowsze w Infoship
Brakuje najnowszych.

Światowy Dzień Książki w autobusie

infobus
20.04.2011 23:45

ZTM Warszawa, Nokia oraz audioteka.pl zapraszają warszawiaków na drugą edycję obchodów Światowego Dnia Książki. W ramach akcji, 22 i 23 kwietnia na ulice Warszawy wyjedzie 240 audiobusów!
Obchody Światowego Dnia Książki to wspólna inicjatywa Zarządu Transportu Miejskiego, firmy Nokia oraz serwisu audioteka.pl, z którego można pobrać książki w wersji audio do słuchania w telefonie komórkowym. Zasięg tegorocznej edycji akcji jest prawie 10 razy większy w porównaniu z 2010 rokiem! W ramach akcji – 22 kwietnia br., w Wielki Piątek i 23 kwietnia br., w Wielką Sobotę, na ulice Warszawy wyjedzie 240 audiobusów. Będą kursować po mieście przez cały dzień, aby jak najwięcej pasażerów mogło „spotkać się”z literaturą w wersji audio. W autobusach, w godz. 9-13.00 oraz 18.00-20.00 będzie można wysłuchać 14 fragmentów audiobooków. Patronat nad akcją objęła Prezydent Miasta St. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Ania z Zielonego Wzgórza jeździ warszawskimi autobusami!

Celem akcji jest popularyzacja literatury we wszystkich jej formach i w każdym możliwym miejscu. Audiobooki to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy prowadzą intensywny tryb życia i jednocześnie nie chcą tracić kontaktu z książkami. –„Statystyczny mieszkaniec Warszawy każdego dnia spędza 1 godzinę i 12 minut w komunikacji miejskiej. W Światowy Dzień Książki przypominamy pasażerom, że podróż autobusem, tramwajem czy metrem jest doskonałą okazją, by nadrobić zaległości w lekturach, uczyć się języków obcych czy po prostu zrelaksować się z książką, drukowaną lub mówioną. Włączając się w akcję chcemy zachęcić warszawiaków do czytania i słuchania –na co dzień, w drodze do szkoły czy pracy”–mówi Leszek Ruta, dyrektor ZTM. Jak wynika ze statystyk, 72 minuty – czyli czas, jaki spędza w podróży pasażer komunikacji miejskiej – wystarczą, aby przeczytać ok. 30 stron książki. Czytelnik może więc pochłonąć nawet dwie książki miesięcznie! –„Tempo życia współczesnego warszawiaka nie daje mu możliwości spokojnie usiąść z książką –aubiobooki dają szanse pokonać czas, nie odrywając się od obowiązków dają możliwość kontaktu z literaturą zawsze i wszędzie”–mówi Marcin Beme z audioteka.pl. –„Żeby pobrać audiobooka potrzebny jest telefon komórkowy z dostępem do Internetu. Wystarczy wejść na stronę nokia.pl/audioteka.pl, pobrać bezpłatną aplikację audiobook player, wybrać interesującą nas książkę w wersji audio i słuchać dowolnych audiobooków w autobusie, tramwaju, wykonując prace domowe czy uprawiając sport”–dodaje Piotr Bubak z firmy Nokia Poland
Lista tytułów emitowanych w autobusach:
1. Łóżko, Świat Książki, Janusz L. Wiśniewski, czyta Janusz Wiśniewski
2. Dom nad rozlewiskiem, Zysk i Ska, Małgorzata Kalicińska, czyta Marta Klubowicz
3. Romans biurkowy, czyli 99 dni z życia korporacji, Studio Emka, Mariusz Urbanek, czyta Tomasz Kammel
4. Ania z Zielonego Wzgórza, Wydawnictwo Literackie, Lucy Maud Montgomery, czyta Magdalena Różczka
5. Pippi Pończoszanka, JunfOffska, Astrid Lindgren, czyta Edyta Jungowska
6. Sieć. Ostatni bastion SS, Bogusław Wołoszański, czyta Bogusław Wołoszański
7. Mróz, War Book, Marcin Ciszewski, czyta Krzysztof Banaszyk
8. Piąta Ewangelia, Sonia Draga, Philip Vandenberg, czyta Piotr Bąk
9. Pan Lodowego Ogrodu, Fabryka Słów, Jarosław Grzędowicz, czyta Jacek Rozenek
10. Walkirie, Drzewo Babel, Paula Coelho, czyta Krzysztof Gosztyła
11. Służące, Media Rodzina, Kataryn Stockett, czyta Anna Seniuk
12. W pustyni i w puszczy, Promatek, Henryk Sienkiewicz, czyta Michał Kula
13. Baśnie i opowieści, Media Rodzina, Hans Ch. Andersen, czyta Jerzy Stuhr
14. Stuhrowie. Historie rodzinne, Wydawnictwo Literackie, Jerzy Stuhr, czyta Jerzy Stuhr

W tym roku na ulice Warszawy wyjedzie 240 audiobusów!

Audioteka oferuje audiobooki w formie plików do pobrania przez internet z serwisu pod adresem http://audioteka.pl , a także przez aplikacje mobilne na telefony Nokia, iPhone i telefony z systemem Android. Raz zakupione książki można pobierać z Audioteki nieograniczoną liczbę razy, przez dowolnie długi czas (‘elektroniczna półka na audiobooki’), oraz swobodnie kopiować (w pełnym zakresie użytku osobistego określonym w prawie autorskim). Audioteka umożliwia również wysłuchanie obszernego fragmentu nagrania przed zakupem (‘bezpłatny rozdział’). Na ofertę audioteki składa się obecnie 1700 tytułów najbardziej renomowanych polskich wydawnictw –jest to najbogatsza oferta książek po polsku w formie plików do pobrania.
Z kolei Nokia, aby ułatwić słuchanie książek w wersji audio, udostępniła w Ovi Sklepie (Sklep.ovi.com) aplikację ‘audioteka.pl audiobook player’, która umożliwia wygodne słuchanie książek na telefonie komórkowym (m.in. dzięki funkcji ‘automatyczna zakładka’, która zapamiętuje, gdzie skończyliśmy słuchać książki, niezależnie od tego, czy słuchanie przerwaliśmy sami czy też przerwała je przychodząca rozmowa) i umożliwia pobieranie audiobooków poprzez sieć GSM i Wi-Fi. Daje także dostęp do specjalnego katalogu promocyjnego, z którego mogą korzystać tylko użytkownicy telefonów Nokia. Wszystkie informacje dotyczące aplikacji i bieżących promocji użytkownik znajdzie na stronie nokia.pl/audioteka. Poniżej zaś lista najczęściej ściąganych przez telefon audiobooków:
1. „Millennium cz. I”
2. „Millennium cz. II”
3. „Narrenturm”
4. „Millennium cz. III”
5. „www.1939.com.pl”
6. „Katedra w Barcelonie”
7. „Mróz”
8. „www.1944.waw.pl”
9. „Twierdza szyfrów”
10. „W głębi lasu”