Straż Pożarna w Lublinie kupuje cztery autobusy

infobus
10.07.2023 08:01

Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie ogłosiła przetarg nieograniczony na dostawę 4 autobusów do przewozu osób i 2 samochodów gaśniczych – ciągników siodłowych. Nas oczywiście interesuje część autobusowa.

Zakup autobusów jest realizowany w ramach projektu pod nazwą: „Wsparcie systemu ratowniczo gaśniczego” finansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko.

4 części autobusowe

Zamawiający podzielił przetarg na 6 części, z czego 4 dotyczą autobusów:

  • część 1 – dostawa 1 autobusu do przewozu osób (ilość miejsc min. 30);
  • część 2 – dostawa 1 autobusu do przewozu osób (ilość miejsc min. 30);
  • część 3 - dostawa 1 autobusu do przewozu osób (ilość miejsc min. 30);
  • część 4 - dostawa 1 autobusu do przewozu osób (ilość miejsc min. 30).

Autobusy do przewozu osób będące przedmiotem części 1 do 4 będą użytkowane przez poszczególnych zamawiających, tj.:

  • część 1 – KW PSP Gdańsk;
  • część 2 – KW PSP Lublin;
  • część 3 – KW PSP Rzeszów;
  • część 4 – KW PSP Warszawa.

Dla wszystkich części zamówienia obowiązuje jeden termin dostawy autobusów – tj. 3 miesiące od dnia zawarcia umowy na realizację danej części zamówienia, przy czym nie dłużej niż do dnia 30 listopada 2023 r.

Strażackie autobusy

Autobusy zamawiane przez straż pożarną mają posiadać te same parametry w każdej części zamówienia. Mają być to konstrukcje o długości do 12,2 m i wysokości max. 3,87 m. Pojazdy muszą posiadać na przedniej części dachu dwa sygnały świetlne uprzywilejowane z bezbarwnym kloszem (przeźroczyste) świecące na niebiesko montowane na magnes lub wpinane w gniazdo gwarantujące szybki i łatwy montaż/demontaż wykonane w technologii LED. Do tego konieczne są urządzenia dźwiękowe (min. 3 modulowane tony zmieniane przyciskiem sygnału przy kierownicy) wyposażone w funkcję megafonu. Jednostką napędową autobusów ma być silnik spełniający wymagania czystości spalin według normy min. Euro 6 i mocy nie mniejszej niż 340 kM. Wewnątrz autobusów znajdą się gniazda USB z funkcją do ładowania np. telefonu komórkowego dla pasażerów i kierowcy. Pasażerowie pojadą na siedzeniach typu turystycznego – wysokich, z odchylanym oparciem, rozsuwanych na boki, wyposażonych w podłokietniki od strony przejścia. Przy wszystkich siedzeniach mają znaleźć się podnóżki, stoliki i siatki oraz pasy bezpieczeństwa. Pojazdy będą również wyposażone w pokładowy system audio-video przystosowany do montażu w autobusach, składający się m.in. z odtwarzacza DVD z możliwością podłączenia USB z dwoma monitorami LCD – minimum 19 cali. Do wyposażenia dodatkowego należeć ma w szczególności lodówka i podgrzewacz wody (min. na 15 l) - schowane w szafce.

Warunki przetargu

Do kryteriów oceny ofert należą: cena (60%), okres gwarancji powyżej 24 miesięcy (40%). Otwarcie ofert zaplanowano na dzień 4 sierpnia.