Solaris z kolejną umową w Luboniu. 4 x NU12 dla TRANSLUB-u
Solaris dostarczy do Lubonia kolejne autobusy. Będą to cztery Nowe Urbino 12 z napędem konwencjonalnym. To efekt umową, którą 11 czerwca spółka TRANSLUB podpisała z producentem z Bolechowa. Dostawy zostaną zrealizowane za rok.
Nowy kontrakt między TRANSLUB-em a Solarisem opiewa na 4 599 708 PLN brutto. Bardzo przyzwoicie, a jeszcze lepiej wyglądała cena za jednego Nowego Urbino 12. To 934 900 PLN netto. Do tego w pakiecie przewoźnik otrzyma autobusy m.in. z gwarancją całopojazdową na 37 miesięcy. Dostawa ma być zrealizowana w ciągu najbliższego roku.
Podpisana umowa oznacza, że między Luboniem a Poznaniem będą jeździły kolejne Solarisy. Łącznie spółka będzie miała dziewięć autobusów z rodziny Nowego Urbino 12. Przypomnijmy, że w tym roku TRANSLUB otrzymał już pięć nU12, w tym trzy z napędem hybrydowym. Wszystkie w naprawdę przyzwoitych cenach.
Zgodnie z wymaganiami postawionymi przez TRANSLUB każdy ze spalinowych „jamników” pomieści przynajmniej 90 pasażerów, w tym nie mniej niż 28 na miejscach siedzących. Przynajmniej cztery fotele w każdym autobusie będą dostępne z niskiej podłogi. Dostęp na pokład będzie zapewniony przez trzy wejścia w układzie 2-2-2, każde o prześwicie min. 1200 mm.
Autobusy będą napędzane niespełna siedmiolitrowymi silnikami diesla typu Cummins ISB6.7E6C. Będą wyposażone także w bardzo bogaty system informacji pasażerskiej. Nie zabraknie oczywiście klimatyzacja kabiny kierowcy oraz przestrzeni pasażerskiej. Nowe Solarisy pozwolą TRANSLUB-owi na wycowanie pięciu najbardziej przestarzałych ( jeden około 20-letni), wysoce awaryjnych, nieefektywnych ekonomicznie i ekologicznie autobusów, które spełniają ledwie normę czystości spalin Euro 1.
PRZESIĄDŹ SIĘ NA:
Unia dała
To kolejny etap projektu transportowego, który Luboń realizuje przy wsparciu środków unijnych .Zakup nowych autobusów jest częścią projektu realizowanego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, „Kompleksowe przedsięwzięcie w zakresie rozwoju i promocji zrównoważonej mobilności miejskiej w Mieście Luboń z priorytetowym znaczeniem niskoemisyjnych form transportu oraz Inteligentnych Systemów Transportowych”.
Warto wspomnieć, że częścią projektu jest uruchomiony system Lubońskiego Roweru Miejskiego gdzie ostatni miesiąc pokazał, że Lubonianie chętnie korzystają z nowego środka transportu.
„