Najnowsze w Infoship
Brakuje najnowszych.

Ruszył portal o LNG

infobus
25.03.2014 15:43

Co dla mieszkańców robi inwestor terminalu, spółka Polskie LNG, by zachować jak najlepsze relacje z otoczeniem inwestycji? Tego oraz wielu innych przydatnych rzeczy dowiesz się odwiedzając pierwszy w Polsce portal edukacyjny poświęcony technologii LNG i terminalowi na skroplony gaz ziemny w Świnoujściu TUTAJ. Jak na razie nie dowiemy się tutaj za dużo o autobusach zasilanych LNG czy konkretnie o 11 pojazdach marki Solbus, które obsługują część linii komunikacji miejskiej w Olsztynie. Mamy nadzieję, że wkrótce strona zostanie uzupełniona o te informacje, które stanowią ważny argument na rzecz stosowania LNG. Generalnie portal jest dedykowany wszystkim osobom poszukującym informacji o technologii LNG oraz inwestycji w Świnoujściu, ale jego autorzy w znacznej mierze kierowali się także potrzebami sąsiadów terminalu. Dlatego, obok wiadomości technologicznych i gospodarczych, portal poświęca wiele miejsca zagadnieniom odpowiedzialności Polskiego LNG oraz bezpieczeństwu inwestycji –nie tylko tej istotnej dla niezależności energetycznej i ekonomii kraju, ale także gwarantowanej najbliższemu otoczeniu. Portal stanowi rozbudowaną platformę wiedzy na temat technologii skraplania gazu ziemnego, światowego i europejskiego rynku LNG oraz roli, jaką będzie na nim odgrywał terminal LNG w Świnoujściu. Pozwolił spółce Polskie LNG zgromadzić w jednym miejscu dostępną wiedzę w tej dziedzinie, tworząc podstawowe źródło informacji dla wszystkich zainteresowanych. –„Otwieramy dzisiaj dostęp do obszernej bazy wiedzy, wykazu wszystkich inicjatyw społecznych Spółki, analizy korzyści ekonomicznych płynących z uruchomienia inwestycji dla gospodarki kraju, regionu i miasta, a także wszelkich dostępnych raportów i opracowań, np. dotyczących oceny wpływu inwestycji na środowisko naturalne”–wyjaśnia Maciej Mazur, Dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej Polskiego LNG S.A.

Dlaczego terminal LNG w Świnoujściu to inwestycja strategiczna, a skroplony gaz ziemny uznawany jest za paliwo przyszłości –czyste i ekologiczne, bezpieczne dla ludzi i środowiska? Co dla mieszkańców robi inwestor terminalu, spółka Polskie LNG, by zachować jak najlepsze relacje z otoczeniem inwestycji? Tego oraz wielu innych przydatnych rzeczy dowiesz się odwiedzając pierwszy w Polsce portal edukacyjny poświęcony technologii LNG i terminalowi na skroplony gaz ziemny w Świnoujściu - www.lng.edu.pl.Dlaczego terminal LNG w Świnoujściu to inwestycja strategiczna, a skroplony gaz ziemny uznawany jest za paliwo przyszłości –czyste i ekologiczne, bezpieczne dla ludzi i środowiska? Co dla mieszkańców robi inwestor terminalu, spółka Polskie LNG, by zachować jak najlepsze relacje z otoczeniem inwestycji? Tego oraz wielu innych przydatnych rzeczy dowiesz się odwiedzając pierwszy w Polsce portal edukacyjny poświęcony technologii LNG i terminalowi na skroplony gaz ziemny w Świnoujściu - www.lng.edu.pl.
 

W proces tworzenia portalu zaangażowani zostali eksperci polscy imiędzynarodowi w dziedzinie LNG, instytucje rządowe i pozarządowe, atakże specjalistyczne media. Portal uzyskał już patronat AkademiiGórniczo-Hutniczej w Krakowie, Akademii Morskiej w Szczecinie, a takżeministerstw, w tym Skarbu Państwa oraz Środowiska. –„Uruchomienieportalu odpowiada przede wszystkim potrzebie edukacyjnej. W świadomościpublicznej brakuje bowiem informacji na temat zastosowania i znaczeniaskroplonego gazu ziemnego –dodaje Maciej Mazur i przytacza wyniki badańzrealizowanych przez TNS Polska na zlecenie Polskiego LNG: choć 99proc. mieszkańców Świnoujścia wie, że w ich mieście powstaje pierwszy wtej części Europy terminal do odbioru skroplonego gazu ziemnego, jedynieco piąty z badanych mieszkańców wiąże ten fakt z realną dywersyfikacjągazu do Polski. Znajomość zagadnień związanych z kwestiamibezpieczeństwa energetycznego, możliwością importu gazu z dowolnegokierunku na świecie, prezentuje się podobnie wśród mieszkańców woj.zachodniopomorskiego, a także ogółu społeczeństwa. Wkrótce ma się tojednak zmienić, i to m.in. za sprawą nowego portalu. Informacje oskroplonym gazie ziemnym, jako jednej z najnowocześniejszych inajbardziej innowacyjnych technologii energetycznych, przyjaznejśrodowisku i efektywnej ekonomicznie, zostały przedstawione internautom wbardzo przystępny sposób. Portal wykorzystuje nowoczesne i interaktywnenarzędzia, formy animacji i prezentacji treści.