Rusza kampania MZA Warszawa: Czym dla Ciebie jest patriotyzm? [FILM]
11 listopada – w Dzień Niepodległości – startuje kampania społeczna Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie, która będzie widoczna do 14 listopada.
Jej zakres to 4000 ekranów w autobusach MZA.
Święto Niepodległości
Czym jest dla mnie Święto Niepodległości? Czym jest patriotyzm? Na te pytania w filmowych spotach odpowiadają Wanda Traczyk-Stawska, Anna Przedpełska-Trzeciakowska, Rafał Trzaskowski, Maciej Stuhr oraz Andrzej Wrona.
Każdy z bohaterów kampanii Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie, a wśród nich dwie uczestniczki Powstania Warszawskiego, będzie świętować ten niezwykle ważny dla wszystkich Polek i Polaków dzień.
-„Święto Niepodległości to czas, który przypomina nam o tym, jak cenna jest wolność, która nie jest dana raz na zawsze, o którą walczyły i walczą kolejne pokolenia. To przesłanie jest wspólne dla wszystkich naszych bohaterów – informuje Adam Sawicki, rzecznik prasowy MZA.
Pięcioro bohaterów
Oto jak na patriotyczne wartości patrzą bohaterowie MZA:
Wanda Traczyk–Stawska, uczestniczka Powstania Warszawskiego: „11 listopada - najważniejszy dzień w roku. Pamiętam, jak wszyscy cieszyliśmy się niepodległością. Byliśmy dziećmi odzyskanego Państwa. Byliśmy wspólnotą, która po latach niewoli wróciła do rodziny. Współcześnie patriotyzm to nasza świadomość, że razem ze współobywatelami tworzymy naród, który ustanowił konstytucję, gdzie są zapisane prawa i obowiązki każdego, kto jest częścią tego narodu”.
PRZESIĄDŹ SIĘ NA:
Anna Przedpełska–Trzeciakowska, uczestniczka Powstania Warszawskiego: „O miłości do Ojczyzny człowiek nie gada. Gadanie rzadko jest piękne, ale może być miłe, wzruszające. Jako poczciwa staruszka myślę o swoim kraju, który kocham i nie zamieniłabym go, mimo że dzieją się tu rzeczy okropne, gdzie rozsądek ma wciąż pod górkę. I nadal życzę mu mądrości w wyborach, jasności w podejmowaniu decyzji i precyzji w codziennym języku. Z czego wynika zapewne to, że znów gadam o miłości do Ojczyzny”.
Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy: „11 listopada pamiętajmy o lekcji patriotyzmu jaką niesie nasza historia. Lekcji człowieczeństwa, poświęcenia i troski o drugą osobę. O wartościach, o które walczyli nasi Bohaterowie – godności, wolności i szacunku dla każdego człowieka, bez wyjątku”.
Maciej Stuhr, aktor: „Patriotyzm to dla mnie wyzwanie, żeby walczyć o lepsze jutro dla całej wspólnoty. A 11 listopada to marzenie o wspólnocie”.
Andrzej Wrona, siatkarz, zawodnik klubu Projekt Warszawa: „Patriotyzm w czasach pokoju, to postawa obywatelska, czyli praca dla dobra Ojczyzny i wszystkich obywateli. A niepodległości, którą w XX wieku odzyskiwaliśmy dwa razy, trzeba strzec przez wierność sojuszom i traktatom, przez praworządność i szacunek dla Konstytucji. Chrońmy demokrację i budujmy społeczeństwo obywatelskie”.