Reklamy KMZB w autobusach. W Gorzowie i Zielonej Górze
W maju w gorzowskich i zielonogórskich autobusach pojawiły się reklamy Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa (KMZB).
To aplikacja, która od niemal pięciu lat pomaga przedstawiać policjantom skalę i rodzaj zagrożeń uznawanych za najbardziej uciążliwe dla lokalnych społeczności.
Pożyteczna apka
Teraz do promocji policyjnej apki włączyły się również Miejskie Zakłady Komunikacyjne w Zielonej Górze i Gorzowie Wlkp.
-„Jest to kolejna forma promocji, mająca zachęcić do korzystania z aplikacji. Wpłynie to bezpośrednio na poprawę poczucia bezpieczeństwa mieszkańców naszego województwa – informują policjanci.
To jak najbardziej słuszne podejście, gdyż jednymi najczęściej zgłaszanych zagrożeń są m.in. spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych (np. w autobusach), czy inne przykłady łamania przewozowego regulaminu. Poza nimi "na liście" mamy nieprawidłowe parkowanie, przekraczanie dozwolonej prędkości, niewłaściwa infrastruktura drogowa czy też zła organizacja ruchu drogowego.
Każdy wpływający sygnał jest przez policjantów weryfikowany i podejmowane są odpowiednie działania zmierzające do wyeliminowania zagrożenie, w które angażowane są również inne służby, w tym pozapolicyjne.
PRZESIĄDŹ SIĘ NA:
47 tysięcy zgłoszeń
Od momentu powstania aplikacji (2016 roku), na lubuską Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa wpłynęło ponad 47 tysięcy zgłoszeń wskazujących na potrzebę reakcji tak Policji, jak i innych służb. Spośród wszystkich zgłoszeń, niemal 17 tysięcy zostało przez lubuskich policjantów potwierdzonych i wyeliminowanych.
Narzędzie w postaci aplikacji Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa jest proste i intuicyjne w obsłudze. Wystarczy w dowolnej wyszukiwarce internetowej, czy to w komputerze lub smartfonie wpisać hasło KMZB, a ta przekieruje osoby zainteresowane wprost do odpowiedniej strony obsługującej aplikację. Tam pozostaje już tylko wybrać rodzaj zagrożenia oraz miejsce jego występowania.
Pamiętać jednak należy o istotnej rzeczy. Aplikacja Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy do przekazywania informacji, w których niezbędna jest natychmiastowa reakcja służb. W tym przypadku należy korzystać z numeru alarmowego 112.