Najnowsze w Infoship
Brakuje najnowszych.

Pułtusk z kładką i trzema elektrobusami

infobus
21.12.2015 12:36

Od soboty, kiedy kładka została poświęcona i oddana doużytku, mieszkańcy Popław mają ułatwione życie. Mogą pieszo rowerem lub autobusem w szybszymtempie dotrzeć np. do pracy.Projekt współfinansowany został przez UnięEuropejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramachRegionalnego Programu Województwa Mazowieckiego 2007-2013. Oddaniu mostu zakończyłotym samym kolejny etap programu komunikacji ekologicznej w mazowieckim mieście (poelektrobusach + zajezdni w PPUK + nowych przystankach). Aby program sięzakończył w 100% potrzebny jest jeszcze remont ulicy Gajkowicza.

Przez kładkę poprowadzona została linia miejska w kierunkuPopław i Grabówca, którą teraz regularnie obsługują trzy elektryczne minibusy.W ramach przetargu dostarczyła je firma INTENTIO Tomasz Łabno z Wrocławia,która importuje elektryczne pojazdy i hulajnogi z Chin. Pojazdy ? obokkładki – mają stać się nową, zieloną atrakcją Pułtuska. ? ?Autobusy te sączęścią projektu pn. ?Transport miejski w Pułtusku?, w ramach któregootrzymaliśmy dofinansowanie na budowę kładki w wysokości 2,5 mln zł ? wyjaśniaburmistrz Pułtuska, Krzysztof Nuszkiewicz. ? Ich zaletą jest to, że sąekologiczne i ekonomiczne. Dodatkowo mogą służyć nie tylko mieszkańcom, ale iturystom chcącym z ich okien zobaczyć nasze piękne miasto nad Narwią.

Za trzy pojazdy DN14C o pojemności 13+1 mazowieckie miastozapłaci 221 031,00 PLN. ??Pojazd DN14C to oryginalny 14 osobowy zabudowanyautobus, który sprawdza się wszędzie tam gdzie ważne jest zapewnienieodpowiedniej temperatury w trakcie przejazdu przez cały rok ? mówi JakubPawlak, doradca techniczno-handlowy w firmie INTENTIO. – Posiada silnik DC tzw.prądu stałego i AC tzw. prądu zmiennego. Ten drugi charakteryzuje wysokasprawność co się przekłada na lepszy zasięgi bezawaryjność. Wózki wolnobieżneosiągają maksymalną prędkość 25 km/h. Kolor pojazdu ustalany jest indywidualniez palety ponad 35 kolorystycznych opcji. Wyposażenie pojazdu takie jak: radio,mikrofon, pasy bezpieczeństwa oraz wiele innych klient może samodzielnieskonfigurować. Dodatkowo autobusy dla Pułtuska posiadają wbudowany klimatyzatorz funkcją ogrzewania pojazdu.?

Dodajmy, że każdy model DN14C wyposażony zostanie w silnikDC5KW oraz 12 akumulatorów amerykańskiej firmy Trojan 6V 225 Ah. Ma to imzapewnić zasięg do 90 km. Czas ładowania to 5-8 godzin.

Pojazdy pojawiły się w Pułtusku już w połowie listopada br.Zgodnie z założeniami projektu utrzymanie i zarządzanie taborem zostanieprzekazane operatorowi zewnętrznemu (aktualnie jest nim Mobilis / PKS Ostróda zautobusami Urbino 10 i Kapena Urby). Planowo pojazdy o napędzie elektrycznymmają być użytkowane przez okres trwałości projektu, tj. 5 lat od dniazakończenia realizacji.