Najnowsze w Infoship
Brakuje najnowszych.

Potrzeba coraz więcej pantografów. EC Engineering rośnie

infobus
19.06.2018 09:54

Krakowska firma EC Engineering ukończyła budowę hali produkcyjnej koło Niepołomic w krakowskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

W Podłężu powstała hala o łącznej powierzchni 2,2 tys. metrów kwadratowych (z tego 600 metrów to część biurowa). Budowa trwała od połowy 2017 roku. Prace zakończono wiosną i w maju zakład produkcyjny EC Engineering rozpoczął działalność w Podłężu. Inwestycja kosztowała ponad 5 mln zł.

– Opracowanie nowych produktów spowodowało konieczność zwiększenia naszej produkcji. Szczególnie udany jest dla nas system ładowania autobusów elektrycznych, który funkcjonuje już w 3 krajach europejskich – informuje Ireneusz Łuczak, prezes EC Engineering.

W zakładzie produkowane są pantografy kolejowe i tramwajowe, ładowarki do autobusów elektrycznych, windy dla niepełnosprawnych do pociągów, moduły kolejowych toalet próżniowych, systemy wycieraczek do pojazdów szynowych, podnóżki maszynisty i motorniczego, rozkładane krzesełka do pociągów.

W planach jest rozpoczęcie produkcji pantografu trolejbusowego – prototyp jest już gotowy, niedługo pierwsze egzemplarze zostaną poddane testom.

Krakowska firma EC Engineering jest wiodącym biurem projektowych w Polsce. Specjalizuje się w projektach transportowych (pociągi, tramwaje, metro, autobusy, podzespoły do samolotów), realizowanych głównie na rynki Europy Zachodniej i Azji. Ma w swojej ofercie także nowatorskie, ekologiczne rozwiązania dla transportu zbiorowego, np. ładowarkę do autobusów elektrycznych. Poza działalnością projektową spółka wytwarza oprzyrządowanie i komponenty do pojazdów w swoich dwóch zakładach produkcyjnych. Obecnie pracuje w niej prawie 150 inżynierów.