Polregio wybrało przewoźnika, który obsłuży ZKA z Zamościa
Na liniach kolejowych nr 69 i 72 w okresie od 9 maja do 11 czerwca pojawi się zastępcza komunikacja autobusowa.
Znamy wykonawcę, który będzie ją obsługiwał. Polregio bowiem rozstrzygnęło już przetarg, który wyłonił przewoźnika autobusowego. Do wykonania będzie maksymalnie 24 024 wozokilometrów.
Tylko dwie oferty
Przetargi na ZKA przyzwyczaiły nas do wielu ofert, podczas gdy tym razem do zamawiającego wpłynęły tylko dwie:
- P.W. IMPEX TRANS Mariusz Besztak - cena 194 594,40 PLN,
- „LEMBUS” JÓZEF LEMIESZEK - oferta tego wykonawcy nie zawierała informacji dotyczącej ceny przedmiotowego zamówienia.
Lubelski Zakład Polregio chciał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę 139 000,00 PLN. Ostatecznie kolejowy przewoźnik dołożył brakującą kwotę i uznał ofertę P.W. Imprex Trans za najkorzystniejszą.
Za jakie pociągi?
Polregio chce, aby wybrany przewoźnik obsłużył autobusami relacje za następujące pociągi:
- nr 22401, 22403 na odcinku Rejowiec – Zamość Wschód, kursuje 9.V-11.VI codziennie,
- nr 22405 na odcinku Rejowiec – Zamość Wschód, kursuje 9.V-10.VI codziennie,
- nr 22407 na odcinku Rejowiec – Zamość Wschód, kursuje 9.V-10.VI codziennie oprócz sobót,
- nr 22410 na odcinku Zamość Wschód - Rejowiec, kursuje 10.V-11.VI codziennie oprócz niedziel,
- nr 22412, 22414, 22416 na odcinku Zamość Wschód - Rejowiec, kursuje 9.V-11.VI codziennie.
PRZESIĄDŹ SIĘ NA:
Realizacja kolejowej komunikacji autobusowej wymaga kursowania po jednym autobusie za każdy pociąg oraz dodatkowo wykonawca zobowiązany będzie do:
- zwiększenia liczby autobusów na odcinku Rejowiec – Zamość Wschód za pociąg nr 22401 w niedziele - dwa autobusy, nr 22403 i nr 22405 w piątki - dwa autobusy,
- zwiększenia liczby autobusów na odcinku Zamość Wschód – Rejowiec za pociąg nr 22416 w niedziele - dwa autobusy.
Wymagany tabor
Wykonawcy, którzy są zainteresowani przetargiem powinni dysponować autobusami wyprodukowanymi nie wcześniej niż w roku 2006, o pojemności minimum 50 miejsc siedzących, posiadającymi sprawną klimatyzację i ogrzewanie. Jeżeli pojazdy wykonawcy nie będą przystosowane do przewozu osób z niepełnosprawnością – w przypadku konieczności przewozu osoby z niepełnosprawnością – wykonawca jest obowiązany do podstawienia na zgłoszony kurs dodatkowego pojazdu (samochodu lub busa w zależności od liczby osób z niepełnosprawnością).
Pojazdy będą posiadały tablice wizualne z logo Polregio i relacją zgodną z rozkładem jazdy. Autobusy mają być utrzymane w należytej czystości – mają być regularne sprzątane i myte wewnątrz. Polregio zastrzegło sobie możliwość żądania dodatkowego autobusu w przypadku dużego natężenia ruchu podróżnych i zwiększonych potrzeb przewozowych.
Wykonawca musi zadbać, aby kierowcy posiadali telefony komórkowe do kontaktu z dyspozytorem zamawiającego. Polregio ma również surowe wymagania względem kierowców autobusów. Będą mieli obowiązek być ubrani schludnie. Nadto, mają się posługiwać płynnie językiem polskim oraz odznaczać się wysoką kulturą osobistą. Kierowcy powinni radzić sobie w nagłych sytuacjach oraz szybko reagować na nieprzewidziane problemy. Prowadzących pojazd ma obowiązywać bezwzględny zakaz palenia papierosów, żucia gumy i prywatnych rozmów telefonicznych, jak również korzystania z mediów społecznościowych w pojeździe w obecności pasażerów.