Polonus wchodzi na linię Warszawa-Zakopane
Coraz większa konkurencja na jednej z najbardziej obleganych tras autokarowych w Polsce – Warszawa-Zakopane.
Obok FlixBusa i Neobusa także Polonus uruchomi tutaj swoje połączenie. Od piątku, 14 maja. Najprawdopodobniej na początku planowany jest jeden kurs dziennie – przez Kielce i Kraków.
W góry!
Autobusy w barwach Polonus pojadą na trasie Warszawa-Zakopane przez takie miejscowości jak:
Białobrzegi Radomskie;
- Radom;
- Kielce;
- Kraków;
- Myślenice;
- Nowy Targ;
- Poronin
Bilety są już dostępne w sprzedaży i kosztują ok. 79 zł.
liniowe odmrożenie
To kolejna dobra informacja od narodowego przewoźnika. Przypomnijmy, że po "majówce" - 4 maja - Polonus rusza z połączeniem Warszawa – Płock. Planowane są cztery kursy dziennie. Jak poinformował Polonus, włączenie tej linii do siatki połączeń zapewni dodatkowe połączenie ze stolicą mieszkańcom takich miejscowości jak: Zakroczym, Chociszewo, Czerwińsk, Wyszogród.
Od 14 maja Polonus pojedzie też do Giżycka przez Ostrów Mazowiecka, Łomża, Kolno, Pisz, Ruciane Nida, Ukta, Mikołajki, Ryn i Wilkasy, a autobusy kursować będą codziennie:
- Warszawa > Giżycko godz. 07:00;
- Giżycko > Warszawa godz. 14:10.
PRZESIĄDŹ SIĘ NA:
Od 14 maja do siatki połączeń wraca też trasa Warszawa - Krynica Zdrój przez Białobrzegi Radomskie, Radom, Skarżysko Kamienna, Kielce, Busko-Zdrój, Stopnica, Szczucin, Dąbrowa Tarnowska, Tarnów, Czchów, Łosina Dolna, Nowy Sącz i Łabowa.
"W związku z wprowadzonymi obostrzeniami, w autokarach zajętych być może 50 proc. miejsc siedzących. Procedury obejmują także obowiązek noszenia maseczek zakrywających usta i nos" - dodał przewoźnik.
Dodano, że Polonus do obsługi swoich połączeń przeznacza klimatyzowane autokary, wyposażone w rozkładane i rozsuwane na boki fotele, toaletę, gniazdka 230V czy sprzęt audio-video. Pasażerowie mogą też korzystać podczas podróży z bezpłatnego bezprzewodowego internetu.
Kolejowa współpraca
Ostatnio o Polonusie było głośno w kontekście współpracę z PKP Intercity. Kolejowa spółka chce włączyć autobusowego przewoźnika do oferty programu Wspólny Bilet.
W ciągu najbliższych miesięcy zintegrowane zostaną dane o połączeniach, a do końca drugiego kwartału mają być połączone w jedną ścieżkę zakupy biletów na relacje prowadzone przez PKP Intercity oraz PKS Polonus w systemach sprzedaży każdego z operatorów.
Kolejnym krokiem byłoby uruchomienie wzajemnej sprzedaży biletów w kasach stacjonarnych obydwu przewoźników, a potem – wzajemnej sprzedaży przez internet.
W następnym etapie oferta Polonusa zostanie włączona do Wspólnego Biletu i Pakietu Podróżnika.
"Tam, gdzie po torach kolej nie dotrze, pasażera dowiezie przewoźnik autobusowy" – zapowiedział członek zarządu PKP Intercity Tomasz Gontarz.