PKM Czechowice-Dziedzie kupi elektrobusy. Ruszyły przygotowania
Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach zwróciło się do wykonawców z zapytaniem ofertowym dotyczącym wykonania programu funkcjonalno-użytkowego (PFU) w celu zakupu i zainstalowania infrastruktury do ładowania autobusów elektrycznych na potrzeby realizacji projektu pod nazwą: „Elektromobilna komunikacja miejska w Czechowicach-Dziedzicach”.
Program funkcjonalno-użytkowy stanowić musi podstawę do wykonania dokumentacji projektowej oraz ogólnych specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych wraz z opisem i ustaleniem wartości opracowania dokumentacji projektowej (budowlano-wykonawczej). Przedmiot niniejszego zamówienia jak też przedmiot zamówienia realizowany na podstawie PFU ma zostać dofinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 oraz w ramach Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (Program GEPARD II – transport niskoemisyjny, część 3). PFU ma być gotowy w ciągu 27 dni od podpisania umowy.
Elementy składowe PFU
Program funkcjonalno-użytkowy musi obejmować elementy składowe projektu: „Elektromobilna komunikacja miejska w Czechowicach-Dziedzicach”, w ramach którego przewidziane są:
- zakup i dostawa dwóch autobusów elektrycznych przegubowych klasy MEGA,
- budowa stacji szybkiego ładowania wraz z zasilaniem energetycznym zlokalizowanej na terenie placu postojowego przystanku Czechowice-Dziedzice Silesia, wyposażonej w jedną sztukę ładowarki pantografowej,
- budowa stacji wolnego ładowania wraz z zasilaniem energetycznym zlokalizowanej na terenie zajezdni autobusowej PKM, wyposażonej w dwie ładowarki Plug-in,
- dostosowanie instalacji elektroenergetycznej na terenie zajezdni autobusowej PKM w Czechowicach-Dziedzicach przy ulicy Drzymały do potrzeb ładowania autobusów elektrycznych z przygotowaniem stanowisk ładowania autobusów wraz z niezbędną infrastrukturą umożliwiającą swobodny podjazd autobusu pod ładowarkę. PFU musi uwzględniać możliwość rozbudowy o kolejne stanowiska do ładowania autobusów elektrycznych,
- dostosowanie instalacji elektroenergetycznej na terenie placu postojowego przystanku Czechowice-Dziedzice Silesia.
Wstęp do przetargu
PFU musi zawierać określenie szacunkowych kosztów budowy, rozbudowy i montażu elementów wchodzących w skład inwestycji z uwzględnieniem podziału na zadania. Wykonawca będzie odpowiedzialny za dokonanie niezbędnych uzgodnień, wykonanie analiz, opinii, ekspertyz, raportów, uzyskanie decyzji, warunków technicznych w zakresie niezbędnym do opracowania założeń technicznych i funkcjonalnych. W ramach zamówienia wykonawca będzie również zobowiązany do opracowania założeń technicznych i funkcjonalnych dla przedsięwzięcia pod nazwą „Elektromobilna komunikacja miejska w Czechowicach-Dziedzicach”. Założenia te muszą być kompatybilne z warunkami rynkowymi w zakresie zakupu autobusów elektrycznych.
Ponadto, wykonawca zobowiązany będzie na wezwanie zamawiającego do przygotowania projektu odpowiedzi na pytania zadawane w trakcie postępowania na wyłonienie dostawcy autobusów elektrycznych wraz z niezbędną infrastrukturą w zakresie związanym z PFU będącym podstawą opisu przedmiotu zamówienia w tym postępowaniu do czasu jego rozstrzygnięcia. W przypadku, gdy w pierwszym postępowaniu na zakup dwóch autobusów elektrycznych wraz z niezbędną infrastrukturą nie zostanie wybrany wykonawca (np. postępowanie zostanie unieważnione), to obowiązek przekazywania projektów odpowiedzi na pytania wykonawcy w zakresie związanym z PFU obowiązuje również w drugim postępowaniu. Planowany orientacyjny termin przeprowadzenia tego postępowania to czwarty kwartał 2020 roku lub pierwszy kwartał 2021.
PRZESIĄDŹ SIĘ NA:
Warunki zapytania
Firmy chętne do sporządzenia PFU mogą składać swoje propozycje do dnia 12 lutego. Jedynym kryterium oceny ofert jest cena.
„