Pińczów kupuje dwie hybrydy klasy MAXI
Gmina Pińczów ogłosiła przetarg nieograniczony na dostawę dwóch sztuk niskopodłogowych autobusów hybrydowych klasy MAXI. Zamówienie będzie dofinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego – na lata 2014-2020.
Autobusowe formalności
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki finansowe i w zakresie doświadczenia. Wykonawca spełni warunek dotyczący sytuacji finansowej jeżeli wykaże, że jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną w wysokości co najmniej 4 000 000,00 PLN. Z kolei w zakresie doświadczenia, wykonawca spełni ten warunek jeżeli wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie należycie wykonał co najmniej 1 zadanie obejmujące swoim zakresem dostawę średnich autobusów miejskich hybrydowych o łącznej wartości brutto co najmniej 3 000 000,00 PLN.
Hybrydy mają być dostarczone w ciągu 6 miesięcy od podpisania umowy z wykonawcą.
Kryteria oceny ofert
Przy dokonywaniu wyboru najkorzystniejszej oferty zamawiający stosować będzie następujące kryteria oceny ofert:
PRZESIĄDŹ SIĘ NA:
- cenę / waga 60%,
- gwarancja / waga 40%.
Otwarcie ofert zaplanowano na dzień 23 marca.
Jakie autobusy?
Autobusy dla Pińczowa to konstrukcje o napędzie hybrydowym (spalinowo elektrycznym), o średniej pojemności (o długości od 11,8 m do 12,15 m). Autobusy muszą być napędzane silnikiem spalinowym i silnikiem lub silnikami elektrycznymi w równoległym lub szeregowym systemie hybrydowym. Silniki napędu hybrydowego mogą pracować w zależności od potrzeb, na przemian lub jednocześnie. Zamontowany w autobusie napęd hybrydowy, musi umożliwiać trakcję jazdy podobną do trakcji autobusu wyposażonego w klasyczny układ napędowy diesla. Hybrydy będą musiały przewieźć co najmniej 88 pasażerów, w tym 24 na miejscach siedzących i 64 na miejscach stojących.