Najnowsze w Infoship
Brakuje najnowszych.

Pierwsze rozstrzygniecie w Kangurze 2.0. Solaris prowadzi 1:0

infobus
28.07.2021 17:00
26 lipca Pałecznica rozstrzygnęła pierwszy przetarg na dostawę elektrycznego autobusy z nowej, drugiej edycji programu „Kangur – Bezpieczna i ekologiczna droga do szkoły”, który prowadzi Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Łącznie z Kangura 2.0 zostanie zakupionych 16 elektrobusów. Pałecznica zaczyna!

MAXI KIERUNEK

Małopolska gmina poszła śladem samorządów, które wzięły udział w pierwszej, pilotażowej edycji Kangura. Wówczas na cztery zamówienie – trzy dotyczyły pojazdów klasy MAXI, a jeden – klasy MIDI. Trzy razy wygrał Solaris (wygrywając wszystkie zamówienia na 12 -metrowe pojazdy), a raz Yutong.

Teraz wszystko wskazuje na to, że Solaris kontynuuje w Kangurze 2.00 swoją dotychczasową, dobrą passę

14 czerwca tylko producent z Bolechowa zaproponował Pałecznicy swój sztandarowy szkolny model – czyli Urbino 12 electric przystosowany do przewozów szkolnych.

Teraz gmina zdecydowała się na wybór tej propozycji. Dzięki dobremu temu - jest duża szansa, że to właśnie Pałecznica otrzymają jako pierwsza w tym roku szkolny elektrobus z nowego rozdania rządowego Kangura.

Screenshot 2021 07 28 At 13 13 59 2021 Bip Urzad Gminy Palecznica Biuletyn Informacji Publicznej
Screenshot 2021 07 28 At 13 13 59 2021 Bip Urzad Gminy Palecznica Biuletyn Informacji Publicznej 1

16 e-busów w puli

Przypomnijmy, że z najnowszy danych NFOŚiGW wynika, że z oby edycji tego programu mamy zakupić łącznie 20 pojazdów, w tym:

  • 4 szt. z programu Kangur 1.0 (odebrane)
  • 16 szt. z programu Kangur 2.0 (w trakcie przetargów)

Obok Pałecznicy – w tym roku swoje zamówienia już ogłosiły gminy Krasnopol,  Śniadowo i Rusinów.

Łącznie w drugiej edycji programu „Kangur” wsparcie otrzyma 16 gmin. To Skalbmierz, Pałecznica, Troszyn, Krasnopol, Daszyna, Przedecz, Śniadowo, Działoszyce, Rzeczyca, Wieniawa, Ojrzeń, Platerów, Zduny, Rusinów, Ożarów Mazowiecki oraz Jawornik Polski. Wszystkie otrzymają dofinansowania w postaci dotacji – łącznie to 34,2 mln zł, czyli 85% przyznanych środków. Dwanaście gmin skorzysta również z pożyczki z NFOŚiGW. Uzyskane z Funduszu pieniądze beneficjenci przeznaczą na zakup 16 zeroemisyjnych, nowoczesnych i umożliwiających transport osób z niepełnosprawnościami autobusów oraz szkolenie kierowców. 15 gmin zainwestuje także w infrastrukturę ładowania pojazdów.