Nowy dworzec autobusowy w Jarosławiu
29 marca oficjalnie został oddany do użytku nowy dworzec PKS w Jarosławiu. W ramach inwestycji powstały dwa budynki, w których znajdują się m.in. punkty usługowe oraz sklepy. Budowa dworca trwała niespełna rok.
Inwestycję sfinansowała prywatna spółka, z którą starostwopowiatowe w Jarosławiu podpisało umowę dzierżawy na 30 lat. Jak poinformowałPAP starosta jarosławski Tadeusz Chrzan, samorząd nie wyłożył na budowę dworca”ani złotówki”.
-„Zagospodarowany został plac w centrum Jarosławia, który dotej pory nie był wizytówką ani miasta, ani powiatu. Teraz zgodnie z obietnicamiw planach jest całe centrum przesiadkowe. W tej kwestii liczę na wsparcie zestrony rządu i programu zakładającego rozwój lokalnych połączeń” – dodał.
Dworcowe parametry
Dworzec PKS ma powierzchnię 80 mkw, obiekt ma poczekalnię,kasę biletową oraz zaplecze administracyjno-techniczne. Są cztery stanowiskaprzyjazdowe dla autobusów oraz osiem miejsc postojowych.
Według samorządu nowa infrastruktura dworcowa ma całkowiciewystarczyć obecnym potrzebom publicznego przewoźnika (PKS Jarosław), którydysponuje jeszcze dużą bazą parkingową na pobliskiej ulicy Przemysłowej.
Obok dworca PKS powstał także duży sklep spożywczy,kilkadziesiąt miejsc parkingowych i kilka punktów usługowych.
PRZESIĄDŹ SIĘ NA:
Stary dworzec autobusowy w Jarosławiu, który zostałrozebrany powstał jeszcze w latach 70. ubiegłego wieku.
Budowa nowego dworca to pierwszy etap większej inwestycji.Według planów samorządu na bazie dworca ma powstać kompleksowe centrumprzesiadkowe dla pasażerów, także prywatnych przewoźników i miejskiejkomunikacji. (PAP)
„