Nowa Ruda z dwoma ofertami na obsługę linii autobusowych. Jedna z zaskakującą ceną
11 marca Nowa Ruda otworzyła oferty w przetargu na świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego.
Do zamawiającego zgłosiły się dwa podmioty. Jeden z nich podał zadziwiającą cenę… ale o tym poniżej. Umowa z wybranym wykonawcą ma obowiązywać od 1 lipca 2024 r. przez 36 miesięcy.
Przedmiot zamówienia
Przypomnijmy, że zamówienie dotyczy prowadzenia jednej linii komunikacyjnej – trasy o łącznej długości 35,5 km, łączącej przeciwległe dzielnice Nowej Rudy: Drogosław-Centrum-Słupiec. Przewóz będzie realizowany autobusami elektrycznymi, stanowiącymi własność zamawiającego. Będą to pojazdy Solaris Urbino 9 electric, wyposażone w bagażniki rowerowe. Autobusy będą przekazane wykonawcy w celu realizacji przedmiotu zamówienia. W przypadku awarii przekazanych autobusów, uniemożliwiających im realizowanie przewozów, w przypadkach, gdy zamawiający nie zapewni autobusów zastępczych na czas usunięcia usterki, wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia autobusów rezerwowych w celu realizacji przewozów.
Autobusy kursować będą jednocześnie (ruszając z przeciwległych końców trasy). Gmina planuje, że w dni robocze na wskazanej powyżej trasie wykonanych zostanie 10 kursów, a w dni wolne od pracy 8. Przewidywana wielkość pracy przewozowej objętej niniejszą umową wynosi 366 573 wozokilometrów. Zamawiający może dokonać zmiany umowy w zakresie zleconych zadań poprzez zmniejszenie albo zwiększenie pracy przewozowej – liczby wykonywanych wozokilometrów do 20%
Autobusy rezerwowe
Wykonawca powinien dysponować dwoma autobusami rezerwowymi. Będą to pojazdy o parametrach:
- autobusy miejskie o pojemności pasażerskiej minimum dla 52 osób,
- spełniające co najmniej normę emisji spalin Euro 4,
- każdy autobus winien być wyposażony w system geolokalizacji pojazdów i monitoring wizyjny,
- każdy autobus musi posiadać rozwiązania techniczne służące zapewnieniu ich dostępności dla osób niepełnosprawnych i osób o ograniczonej zdolności ruchowej,
- autobus wyposażony w co najmniej w dwoje drzwi po prawej stronie, wyposażone w uchwyty lub poręcze.
PRZESIĄDŹ SIĘ NA:
Dwie oferty
11 marca do zamawiającego zgłosiły się dwie firmy:
- Paweł Gorczyca Smilebus Transport Osób – cena 10,26 PLN brutto,
- „TIGER-BUS” – Michał Osowski – cena 3 879 808,60 PLN brutto.
Cena oferty od Smilebus jest zastanawiająca. Wykonawcy bowiem byli zobowiązani do podania całkowitej ceny za cały okres obowiązywania umowy. Tymczasem cena 10,26 PLN brutto, wygląda bardziej na stawkę za wzkm. Jest jeszcze jedna opcja – możliwe, że to omyłka pisarska wykonawcy. Jak ostatecznie zostanie to rozstrzygnięte – zobaczymy.
Nie zapominamy o budżecie zamawiającego – który wynosi sumę 4 485 271 PLN brutto. Gmina ma zatem pole manewru, nawet w sytuacji odrzucenia oferty Smilebus.
Na koniec podajemy link do przetargu: https://platformazakupowa.pl/transakcja/883574