Najnowsze w Infoship
Brakuje najnowszych.

Nagrody TRANSEXPO 2012: Wyróżnienie dla SYSTEmEG

infobus
17.10.2012 23:24
Wyróżnienie TRANSEXPO w kategorii „Systemy Obsługi Pasażerów”otrzymała wrocławska firma SYSTEmEG za SYSTEmEGC Mobile, który znacząco ułatwia życie kontrolerom biletów, ale także pozwala kontrolować ich działanie. A wszystko zaczęło się …we Wrocławiu. Tutejszy Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta wiedząc, iż przetwarzanie i archiwizowanie dużej ilości informacji w sposób tradycyjny, wiąże się nie tylko z nieefektywną i mało wydajną pracą, ale przede wszystkim z koniecznością ponoszenia kosztów wynikających m.in. z błędnie wprowadzanych danych, postanowił usprawnić dotychczasowy sposób pracy. Doceniając firmę SYSTEmEG za jakość tworzonych systemów informatycznych (spółka wdrożyła wcześniej system do obsługi stref płatnego parkowania –SEGA), ZDiK zlecił jej stworzenie oprogramowania do wspomagania egzekucji opłat za nieopłacone przejazdy środkami komunikacji miejskiej. W wyniku tej współpracy powstał system, który zawiera wszystkie funkcjonalności umożliwiające prowadzenie masowej windykacji w stosunku do osób fizycznych. SEGC pracuje w środowisku MS Windows, wykorzystując znane graficzne interfejsy użytkownika oraz funkcje gwarantujące łatwość obsługi. Dane udostępniane przez system, mogą być przekazywane do innych programów np. MS Excel i MS Word. Zastosowanie serwera baz danych Firebird, zapewniło stabilność, pełne bezpieczeństwo danych oraz wysoką wydajność wielostanowiskowej pracy systemu. Firebird jest w dodatku w pełni darmowym (Open Source), serwerem baz danych, stosowanym od kilkunastu lat przez miliony użytkowników na całym świecie.  W efekcie system został wdrożony nie tylko we Wrocławiu, ale także takich miastach jak: Opole, Rzeszów, Lublin, Łódź i Poznań.
Schemat działania systemu SYSTEmEGC MobileSchemat działania systemu SYSTEmEGC MobileSchemat działania systemu SYSTEmEGC Mobile
Kolejnym krokiem było opracowanie mobilnej aplikacji SYSTEmEGC Mobile przeznaczonej dla kontrolerów biletów, korzystających z terminali mobilnych, na których wystawiają, drukują i przesyłają w formie elektronicznej do systemu SEGC, wezwania do zapłaty za nieopłacone przejazdy w komunikacji zbiorowej. Aplikacja ta zapewnia zdalny i szybki dostęp do informacji zgromadzonych w systemie SEGC, niezależnie od miejsca, w którym znajdują się kontrolerzy. Korzystając z aplikacji SYSTEmEG Mobile, kontroler może m.in. wystawiać wezwania do zapłaty (tzw. mandaty) i weryfikować dane osobowe pasażerów, którzy wielokrotnie uchylali się od opłat, i zostali wpisani do bazy danych systemu windykacyjnego SEGC. Urządzenie mobilne wyposażone w moduł pozycjonowania GPS, ułatwia także zdalne zarządzanie i nadzór nad pracownikami wykonującymi swoje obowiązki w terenie. Ponieważ program zapewnia współpracę z urządzeniami drukującymi, kontroler może bezpośrednio na miejscu zdarzenia wydrukować wezwanie do zapłaty.
Wyróżnienie TRANSEXPO w kategorii „Systemy Obsługi Pasażerów”otrzymała wrocławska firma SYSTEmEG za SYSTEmEGC Mobile
Kolejny plus to elektroniczna archiwizacja danych. Tradycyjny sposób gromadzenia dokumentów i prowadzenia rozliczeń finansowych wymaga zwykle sporych nakładów finansowych. Dzięki możliwości sporządzania dokumentów źródłowych w postaci elektronicznej na urządzeniu mobilnym, można ograniczyć znaczną ilość dokumentów papierowych. Kolejne dokumenty generowane w procesie windykacji przekazywane są również drogą elektroniczną, co dodatkowo redukuje koszt obiegu dokumentów. Doattkowo kontrolerzy korzystający z terminali mobilnych, mają możliwość komunikowania się z systemem windykacyjnym i centralą firmy droga internetową. Zastosowanie pakietowej transmisji danych znacznie redukuje koszty telekomunikacyjne, ponieważ wysokość opłaty za korzystanie z bezprzewodowej transmisji danych, zależy tylko od ilości przesyłanych informacji, a nie od czasu trwania połączenia. Kontrolerzy i pracownicy centrali nie muszą już kontaktować się wyłącznie telefonicznie.
Korzystanie z rozwiązań mobilnych, zdecydowanie poprawia skuteczność i jakość pracy kontrolerów. Pracownikom centrali ułatwia sprawowanie zdalnej kontroli i koordynacji pracy kontrolerów. Bezpośrednia transmisja zweryfikowanych danych do systemu, eliminuje konieczność ich ręcznego wprowadzania. Wszystkie te udogodnienia pozwalają na dokonanie skutecznej racjonalizacji zatrudnienia pracowników zajmujących się windykacją i egzekucją należności za nieopłacone przejazdy komunikacja zbiorową.