Najnowsze w Infoship
Brakuje najnowszych.

MZK Zielona Góra będzie miało farmę fotowoltaiczną

infobus
11.10.2022 13:00

Miejski Zakład Komunikacji w Zielonej Górze wychodząc naprzeciw coraz wyższym cenom prądu chce zainwestować w odnawialne źródło energii jakim jest słońce.

Oszczędności przewoźnikowi ma dać farma fotowoltaiczna, która powstanie na terenie zajezdni w ciągu 365 dni od dnia zawarcia umowy z wykonawcą. O podobnym projekcie z Lublina pisaliśmy w Transinfo w zeszłym tygodniu.

Zaprojektuj i wybuduj

W celu znalezienia firmy, która podejmie się inwestycji w farmę fotowoltaiczną, zielonogórski przewoźnik ogłosił przetarg nieograniczony, którego przedmiotem jest wykonanie:

  • projektu budowlanego instalacji fotowoltaicznej na potrzeby MZK na terenie zajezdni przy ul. Chemicznej 8 w Zielonej Górze,
  • mapy do celów projektowych,
  • projektu zagospodarowania terenu lub działki oraz projektu architektonicznobudowlanego, wraz z uzyskaniem niezbędnych decyzji, uzgodnień, zezwoleń i zgłoszeń w tym uzyskanie ostatecznej decyzji pozwolenia na budowę,
  • projektu technicznego o zakresie szczegółowości projektu wykonawczego na podstawie projektu zagospodarowania działki lub terenu oraz projektu architektoniczno-budowlanego,
  • wybudowanie farmy fotowoltaicznej na potrzeby MZK na terenie zajezdni przy ul. Chemicznej 8 w Zielonej Górze wraz z montażem wszystkich urządzeń, osprzętu, okablowania, oprzewodowania, aparatów, instalacji, przebudową, rozbudową i dostosowaniem istniejącej infrastruktury elektroenergetycznej do wymogów ujętych w projekcie technicznym oraz w uzgodnieniach projektu technicznego,
  • 1 tablicy informacyjnej i pamiątkowej oraz oznaczenie infrastruktury farmy fotowoltaicznej zgodnie z wytycznymi w zakresie informacji i promocji.

Do budowy instalacji fotowoltaicznej ma być przeznaczone istniejące zadaszenie placu postojowego dla autobusów, wybudowane w postaci dźwigarów stalowych opartych na słupach żelbetowych. Poszycie zadaszenia jest dwuspadowe, wybudowane z blachy trapezowej. Pod zadaszeniem znajduje się oświetlenie, gniazda remontowe oraz rozprowadzenie sieci Wi-Fi, odwodnienie dachu poprzez rynny oraz rury spustowe podłączone do sieci kanalizacji deszczowej. Generator fotowoltaiczny o mocy znamionowej 504 kW będzie korzystać z konfiguracji szeregowo-równoległej i będzie podzielony na 70 pasm modułów połączonych szeregowo. Źródłem energii odnawialnej będą moduły fotowoltaiczne monokrystaliczne. System fotowoltaiczny o łącznej mocy 504kWp składać się ma z 1120 modułów fotowoltaicznych 450Wp.

fot. Diament

Warunki przetargu

Otwarcie ofert zaplanowano na dzień 21 października. Do kryteriów oceny ofert należą: cena (70%), gwarancja (20%), dodatkowy potencjał kadrowy wykonawcy (10%).