MPK Wrocław wraca z autobusami dla medyków. Ewenement w skali Polski
Podczas gdy wszystkie polskie miasta zawiesiły linie pod hasłem "Autobusy dla medyków,", Wrocław nie tylko najdłużej realizował ten projekt przed wakacjami, ale dodatkowo teraz startuje z jego najnowszą edycją.
14 października MPK Wrocław uruchomiło specjalne przewozy na linii szpital przy ul. Borowskiej - kampus na ul. Curie-Skłodowskiej.
5 tysięcy osób
- Medycy to nasi bohaterowie. Walczą nie tylko o zdrowie i życie mieszkańców miasta, ale także o nasz jak najszybszy powrót do normalności. Potrzebują więc pewnego, solidnego i bezpiecznego transportu i cieszymy się, że możemy im go zapewnić - mówi prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder.
Posłuchajcie prezesa MPK:
Specjalne połączenie autobusowe MPK nie tylko ułatwia pracownikom szpitala i studentom przejazd przez miasto, ale także poprawia ich bezpieczeństwo epidemiologiczne. Z myślą o osobach, które mieszkają poza Wrocławiem pojazd zatrzymuje się przy dworcu autobusowym oraz węźle komunikacyjnym przy Galerii Dominikańskiej. Przewóz cieszy się wyjątkową popularnością. W autobusach kursujących między kampusem a USK podróżuje nawet po kilkudziesięciu pasażerów.
PRZESIĄDŹ SIĘ NA:
- W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym pracuje w sumie około 5 tysięcy osób, które niejednokrotnie muszą przemieszczać się służbowo między klinikami tzw. kampusu Curie-Skłodowskiej a ul. Borowską - przyznaje prof. Tomasz Zatoński, prorektor ds. budowania relacji i współpracy z otoczeniem UMW, kierownik Kliniki Otolaryngologii, Chirurgii Głowy i Szyi USK. - Dodatkowo szpital jest bazą dydaktyczną dla studentów, którzy odbywają tu zajęcia praktyczne.
Posłuchajcie prof. Tomasza Zatońskiego:
To nie jedyne wsparcie, jakiego MPK Wrocław udzieliło medykom podczas trwającej pandemii COVID‑19. Kiedy funkcjonował tymczasowy szpital przy ul. Rakietowej, autobusy MPK dowoziły personel również do niego.