MPK Łódź po elektrobusach bierze się za ładowarki
Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Łodzi wchodzi w drugi etap elektromobilnego projektu. Po elektrobusach przewoźnik zamawia ładowarki. Zarówno wolne jak i szybkie. Zostaną one uruchomione w łącznie siedmiu lokalizacjach.
Przedmiotem niniejszego zamówienia jest:
- 1) dostawa i montaż stacji szybkiego ładowania na 6 pętlach autobusowych zlokalizowanych na terenie miasta Łodzi;
- 2) dostawa i montaż stacji wolnego ładowania na terenie zajezdni autobusowej zlokalizowanej w Łodzi, przy ul. Limanowskiego 147/149;
- 3) dostosowanie 6 pętli autobusowych do montażu stacji szybkiego ładowania autobusów wraz z niezbędną infrastrukturą i jej podłączeniem do sieci energetycznej (w formule: „Zaprojektuj i wybuduj”);
- 4) objęcie kompletnym systemem telemetrycznym wszystkich stacji ładowania.
Jeżeli chodzi o wolne ładowarki w zajezdni na Limanowskiego to będzie to dziewięć dwunastanowistkowych urządzeń typu plug-in. Moc każdego z nich ma wynosić minimum 80 kW, co przy przy jednoczesnym ładowaniu dwóch elektrobusów ma dać podział mocy 2 x min. 40 kW.
Z kolei urządzenia do szybkiego ładowania staną na sześciu krańcach. Zgodnie z wymogami wobec elektrobusów będą to urządzenia z pantografem odwróconym. Każe z nich ma dysponować mocą min. 300 kW. Zostaną one uruchomione na krańcach Szczecińska / Cmentarz, Janów, Mikulskiego, Retkinia, Dworzec Fabryczny i Kusocińskiego.
Termin realizacji całego zadania to maksymalnie 18 miesięcy od podpisania umowy. Każda z ładowarek będzie objęta przynajmniej trzyletnią gwarancją.
PRZESIĄDŹ SIĘ NA:
Pora wspomnieć o warunkach formalnych postępowania. Brak wymogów co do minimalnego poziomu zdolności finansowej oferenta. Warunek doświadczenia jest adekwatny do skali zamówienia. Oferent musi wykazać się realizacją w ciągu ostatnich trzech lat dostaw i uruchomieniem minimum czterech ładowarek pantografowych, każda o mocy min. 200 kW. Przynajmniej dwa urządzenia mają pozwalać na ładowanie pantografem odwróconym. Do tego w ciągu ostatnich pięciu lat należy się wykazać realizacją jednej sieci elektroenergetycznej o napięciu min. 0,4 kV oraz długości min. 1 km. Oferty należy zabezpieczyć wadium, które wynosi 160 000 PLN.
Termin składania ofert mija 23 czerwca. MPK postawiło na dwa kryteria oceny ofert. Cena ma 85% wagi. Pozostałe 15% jest do zdobycia za wydłużenie gwarancji na ładowarki do sześciu lat.
„