Ministerstwo Zdrowia rozstrzygnęło przetarg na trzy krwiobusy
8 grudnia Ministerstwo Zdrowia rozstrzygnęło przetarg na trzy krwiobusy – dwa zadania trafiły do firmy Zeszuta, trzecie – anulowano.
Dodajmy, że w tym roku sezon na ambulanse na bazie autokarów dopisał. W tym roku resort zamówił już w firmie Zeszuta – lidera tego specjalistycznego rynku – dwa krwiobusy, anulował zamówienia na cztery pojazdy i rozstrzygnął postepowanie na trzy mobilne laboratoria (o czym poniżej). Następnie jeden taki autokar zakontraktowało wojsko, a potem RCKiK Warszawa. Trwa jeszcze przetarg RCKiK Katowice, ale o tym napiszemy jutro.
dla Radomia, Kalisza i Słupska
To potrójne zamówienie ogłoszone zostało jeszcze w październiku. Najnowszy kontrakt Ministerstw Zdrowia obejmował trzy osobne zadania:
- zakup mobilnego punktu pobierania krwi na bazie autobusu dla RCKiK w Radomiu;
- zakup mobilnego punktu pobierania krwi na bazie autobusu dla RCKiK w Kaliszu;
- zakup mobilnego punktu pobierania krwi na bazie autobusu dla RCKiK w Słupsku.
Poszukiwane parametry pojazdów są następujące:
- długość: od 11 900 do 13 500 mm
- szerokość: od 2 550 do 2 700 mm
- wysokość nie więcej niż 3 940 mm
- średnica zawracania mierzona po śladzie kół max. 20 000 mm
- silnik - wysokoprężny, 6-cio cylindrowy; moc minimum: 290 kW, moment obrotowy: min. 1900 Nm w zakresie od 930 do 1400 obr./min lub moment obrotowy: min. 2200 Nm w zakresie od 930 do 1350 obr./m.in. czystość spalin: minimum EURO 6 w technologii Ad Blue,
PRZESIĄDŹ SIĘ NA:
Na oferty ZZP czekało do 24 października. Otrzymało po jednej propozycji od firmy Zeszuta – na tę samą jednostkową kwotę ambulansu: 2.713.999,99 PLN brutto. Z kolei budżet MZ był także identyczny we wszystkich zadaniach: 2.500.000,00 PLN brutto.
Wydawało się, że resort dołoży do wszystkich części, ale stało się inaczej. Urzędnicy przesunęli środki z pojazdu dla Słupska na Kalisz i Radom, czyli te dwa pierwsze zadania zostaną zrealizowane przez Zeszutę, a trzecie, słupskie, anulowane.