Ministerstwo Zdrowia ponawia przetargi na autobusy do poboru krwi
21 stycznia Zakład Zamówień Publicznych przy Ministrze Zdrowia ponownie ogłosił dwa przetargi na zakup mobilnych punktów pobierania krwi na bazie wysokopokładowych autobusów turystycznych klasy MAXI.
Z pierwszego zamówienia po jednym krwiobusie otrzymają ośrodki RCKiK w Radomiu, Kaliszu i Słupsku, z kolei z drugiego – RCKiK w Olsztynie i Raciborzu. Razem pięć sztuk. Czyli identycznie jak za pierwszym razem. Uwaga na szybki termin składania ofert!
CO CHCE RESORT?
Przedmiotem obu zamówień jest dostawa mobilnych punktów pobierania krwi na bazie autobusów – fabrycznie nowych, wyprodukowanych w 2022 roku. Poszukiwane parametry autobusowych krwiopijców są cały czas te same:
- długość: od 11 900 do 13 500 mm
- szerokość: od 2 550 do 2 700 mm
- wysokość nie więcej niż 3 940 mm
- średnica zawracania mierzona po śladzie kół max. 20 000 mm
- silnik: wysokoprężny, 6-cio cylindrowy;
- moc minimum: 310 kW,
- moment obrotowy: min. 1900 Nm w zakresie 1000 do 1400 obr./m.in.
- czystość spalin: minimum EURO 6 w technologii Ad Blue (co ciekawe zamawiający dopuszcza pojazd spełniający normę czystości spalin Euro 5 bez dodatku Ad Blue)
- pojemność bagażnika głównego min. 9,5 m3
AUTOBUSOWE FORMALNOŚCI
W zakresie wymagań przetargowych zmienił się przede wszystkim struktura przetargu. Teraz można składać oferty do każdej części zamówienia (czyli pojedynczego ambulansu). To razem daje łącznie pięć części. W każdej z nich występuje wymóg posiadania polisy OC na sumę 200 000,00 zł. Wadium to 30 000.00 zł.
PRZESIĄDŹ SIĘ NA:
Wymagany termin realizacji wszystkich zamówień to 30/10/2022.
Termin składania ofert w obu przetargach wyznaczono już na 31 stycznia. Jak widać, resort się spieszy.
Przy wyborze najkorzystniejszej oferty resort zastosuje tylko dwa kryteria (poprzedni było trzy – plus termin wykonania przedmiotu zamówienia z wagą 20):
- przeglądy techniczne / waga: 20
- cena – waga: 60.
Na koniec dodajmy, że do tej pory większość mobilnych ambulansów w Polsce – na bazie wysokopokładowych autobusów turystycznych – wykonała radomska firma Zeszuta, która wykorzystuje w tym celu autokary Mercedes-Benz Tourismo, a wcześniej Mercedes-Benz Travego. To niekwestionowany faworyt do zdobycia najnowszych zamówień od Ministerstwa Zdrowia.