Ministerstwo dokłada do zakupu czterech autobusów do poboru krwi. Od Zeszuty

infobus
03.11.2023 15:04

17 października Zakład Zamówień Publicznych przy Ministrze Zdrowia dokonał wyboru najkorzystniejszej oferty w przetargu (powtórzony po raz trzeci) na zakup czterech krwiobusów.

Mobilne punkty do pobierania krwi na bazie wyskopokładowych autobusów otrzymają RCKiK w Kielcach (1 pojazd), Opolu (1 pojazd), Wrocławiu (1 pojazd) i Zielonej Górze (1 pojazd). Dodajmy, że tydzień wcześnie resort anulował to postępowanie, gdyż jedyna złożona oferta od firmy Zeszuta przekroczyła ponownie budżet. Za trzecim razem ministerstwo poddało i dołożyło brakująca kwotę. u

RYNEK KRWIOBUSÓW

Podsumowując aktualną sytuację na rynku krwiobusów w Polsce, gdzie cały czas rządzi jedna firma - Zeszuta. W 2022 roku resort zamówił w warszawskiej spółce dwa krwiobusy i rozstrzygnął postępowanie na zakup trzech „mobilnych krwiopijców”. Następnie jeden taki autokar zakontraktowało wojsko, jeden RCKiK Warszawa i jeden RCKiK Katowice. Razem daje to sumę siedmiu zamówionych laboratoriów „na kółkach” w 2022 r. plus cztery pojazdy „w toku” dla Kielc, Opola, Wrocławia i Zielonej Góry. Razem 11 autobusów. Czekamy na kolejne, bo te pojazdy naprawdę są potrzebne regionalnym centrum krwiodawstwa i są bardzo skuteczne w promowaniu krwiodawstwa.

Przedmiotem najnowszego zamówienia ze strony Zakładu Zamówień Publicznych przy Ministrze Zdrowia jest dostawa czterech mobilnych punktów pobierania krwi na bazie autobusów - fabrycznie nowych i wyprodukowanych nie wcześniej niż w 2023 roku.

Poszukiwane parametry pojazdów (takie same dla wszystkich RCKiK-ów) są następujące:

  • długość: od 10 000 do 13 500 mm
  • szerokość: od 2 400 do 2 700 mm
  • wysokość nie więcej niż 3 940 mm
  • średnica zawracania mierzona po śladzie kół maksymalnie 17 000 mm
  • silnik wysokoprężny, sześciocylindrowy: o pojemności od 10 677 do 12 500 cm3 moc minimum: 310 kW

Wymagany termin realizacji zamówienia to 12 m-cy od podpisania umowy.

17 października Zakład Zamówień Publicznych przy Ministrze Zdrowia dokonał wyboru najkorzystniejszej oferty w przetargu (powtórzony po raz trzeci) na zakup czterech krwiobusów.
17 października Zakład Zamówień Publicznych przy Ministrze Zdrowia dokonał wyboru najkorzystniejszej oferty w przetargu (powtórzony po raz trzeci) na zakup czterech krwiobusów.

JEDEN DOSTAWCA

Na oferty ZZP czeka do 11 sierpnia. Tradycyjnie we wszystkich zadaniach jedną ofertę złożyła warszawska firma Zeszuta, która oferuje jeden gotowy ambulans w cenie 3.744.120,00 PLN brutto. Z kolei budżet Ministerstwa Zdrowia to niezmiennie 2.500.000,00 PLN brutto. Tym razem jednak nie doszło do unieważnienia zamówienia, tylko do dołożenia i wyboru najkorzystniejszej oferty.  

Komisja przetargowa oceniła propozycję Zeszuty według dwóch kryteriów:

  • cena - waga: 60
  • bezpłatne przeglądy techniczne wraz z zabudową / waga: 40, gdzie wartość punktowa wyliczana będzie według wzoru: Wykonawca nie deklaruje bezpłatnych przeglądów technicznych pojazdu bazowego wraz z zabudową przez cały okres gwarancyjny dla oferowanego pojazdu - 0 PKT; Wykonawca deklaruje bezpłatny przegląd techniczny pojazdu bazowego wraz z zabudową przez cały okres gwarancyjny w okresie 12 miesięcy (1 bezpłatny przegląd techniczny przed upływem 12 miesięcy) – 10 PKT; Wykonawca deklaruje bezpłatny przegląd techniczny pojazdu bazowego wraz z zabudową przez cały okres gwarancyjny w okresie 24 miesięcy (2 bezpłatne przeglądy techniczne co 12 miesięcy) - 20 PKT; Wykonawca deklaruje bezpłatny przegląd techniczny gwarancyjny/pogwarancyjny pojazdu bazowego wraz z zabudową w okresie 36 miesięcy (3 bezpłatne przeglądy techniczne co 12 miesięcy) - 30 PKT; Wykonawca deklaruje bezpłatny przegląd techniczny gwarancyjny/pogwarancyjny pojazdu bazowego wraz z zabudową w okresie 48 miesięcy (4 bezpłatne przeglądy techniczne co 12 miesięcy) - 40 PKT

 Szczegółowe zapisy tego przetargu znajdują się na http://zzpprzymz.ezamawiajacy.pl/pn/zzpprzymz/demand/notice/public/101699/details