Malczyce szukają pomocy przy zakupie autobusów
Dolnośląska gmina Malczyce szykuje się do zakupu autobusów. Nie udaje jednak, że zna się na temacie i szuka wsparcia. Będzie nim inżynier kontraktu, który pomoże przeprowadzić pozyskanie nowego taboru.
Malczyce są wśród dolnośląskich gmin, którym w lipcu przyznano dofinansowanie unijne na zakup nowego taboru autobusowego. Plany zakładają, że gmina pozyska dwa autobusy z napędem hybrydowym oraz jeden elektrobus.
Te pierwszą będą reprezentantami klasy MAXI. Z kolei „elektryk” ma być klasy MINI. Prócz niego dostawa ma objąć także szybką ładowarkę. Gmina chce ogłosić przetar jeszcze w tym roku. Z kolei dostawy miałyby się odbyć między grudniem 2019 r., a sierpniem 2020 r.
Dla Malczyc to jednak spore wyzwanie, gdyż gmina nie miała jeszcze do czynienia z komunikacją miejską. Dlatego urzędnicy szukają merytorycznego wsparcia, aby przygotować się i sprawnie przeprowadzić zapowiadany przetarg. Stąd zapytanie ofertowe, które niedawno zawisło na gminnym BIP-ie.
Inżynier kontraktu wykona szereg czynność, które są niezbędne do przeprowadzenia przetargu. Oszacuje więc wartość zamówienia, sporządzi SIWZ, zasiądzie w komisji przetargowej oraz będzie odpowiadał za nadzór na realizacją dostaw.
Na oferty w Malczycach czekają do 7 października. Jedynym kryterium oceny jest cena.
PRZESIĄDŹ SIĘ NA:
Unia wspiera
„Z pewnością poprawi nie tylko tak zwaną dostępność transportową gminnej komunikacji zbiorowej, ale również czystość powietrza. Autobusy zakupione za pieniądze przekazane przez samorząd województwa z funduszy europejskich będą niskoemisyjne, nowoczesne i komfortowe” – mówił w lipcu Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego.
W sumie zostanie kupionych 50 niskoemisyjnych bądź bezemisyjnych autobusów. Znamy miejsca, gdzie trafią najnowsze unijne dotacje na transport w regionie. To:
-
Bolesławiec i zakup 2 szt. autobusów elektrycznych;
-
Głogów i zakup 4 szt. autobusów hybrydowych;
-
Polkowice i zakup 9 szt. autobusów elektrycznych;
-
Malczyce i zakup 3 szt. autobusów (2 hybrydowych i 1 elektrycznego),
-
Ząbkowice Śląskie i zakup 7 szt. autobusów hybrydowych;
-
PKS Lubin i zakup 25 szt. autobusów zasilanych paliwem alternatywnym (CNG).
„