Kto obsłuży dwa grodziskie autobusy elektryczne? Na linii 0
Gmina Grodzisk Mazowiecki ogłosiła przetarg nieograniczony, którego przedmiotem jest świadczenie usług przewozowych dwoma autobusami elektrycznymi.
Usługa ma być realizowana na terenie miasta i gminy Grodzisk Mazowiecki w ramach komunikacji miejskiej - organizowanej przez zamawiającego na linii komunikacyjnej nr 0. Umowa z wybranym wykonawcą ma obowiązywać w okresie od 1 września 2023 roku do 31 sierpnia 2026 roku.
Obowiązki przewoźnika
Przewozy będą realizowane dwoma autobusami elektrycznymi Solaris Urbino 9 Electric, zakupionymi przez Gminę Grodzisk Mazowiecki w wyniku realizacji projektu inwestycyjnego pod nazwą: „Zielone płuca Mazowsza – rozwój mobilności miejskiej w gminach południowo-zachodniej części województwa” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020. Autobusy przeznaczone są do przewozu pasażerów w grodziskiej komunikacji miejskiej. Gmina Grodzisk Mazowiecki użyczy te pojazdy wraz z dodatkowym wyposażeniem (w tym dwiema ładowarkami jedną dwuwyjściową oraz jedną jednowyjściową stacją ładowania autobusów elektrycznych o mocy 120 kW) oraz wyposażeniem diagnostycznym w przypadku uzyskania autoryzacji, wybranemu w drodze przetargu przewoźnikowi.
Okres użyczenia będzie zgodny z okresem realizacji zamówienia. Przewoźnik będzie stale utrzymywał w sprawności autobusy i stacje ładowania, odpowiedzialny będzie także za usuwanie powstałych szkód komunikacyjnych. Koszty ubezpieczenia autobusów oraz zużytej energii elektrycznej przez eksploatowane autobusy elektryczne ma ponosić zamawiający.
Zeroemisyjne Solarisy
Autobusy Solaris Ubrino 9 Electric zostały wyprodukowane w 2022r. i od 23 listopada 2022 r. realizują komunikację miejską na linii 0. Wskazana linia kursuje w relacji : Grodzisk Maz. Traugutta – Grodzisk Maz. PKP – Grodzisk Maz. Teligi – Grodzisk Maz. Kopernika – Grodzisk Maz. Szpital – Grodzisk Maz. Traugutta.
PRZESIĄDŹ SIĘ NA:
Szacunkowa praca eksploatacyjna objęta zamówieniem w okresie obowiązywania umowy tj. od 01.09.2023 r. do 31.08.2026 r. ma wynieść 261 500 km, zaś szacunkowa praca eksploatacyjna w skali roku to 87 166 wozokilometrów.
Gmina przewiduje możliwość zmniejszenia w każdym roku szacunkowej liczby wozokilometrów o nie więcej niż 10% lub zwiększenia nie więcej niż o 10%, w stosunku do przeciętnej szacunkowej rocznej liczby wozokilometrów, w zależności od rzeczywistych potrzeb zamawiającego.
Formalności
Zamawiający będzie oceniał wykonawców w oparciu o dwa kryteria: cenę (60%), czas podstawienia autobusu rezerwowego (40%).
Otwarcie ofert odbędzie się w dniu 25 maja.