Najnowsze w Infoship
Brakuje najnowszych.

Koszalin: MZK z nową myjnią

infobus
11.10.2010 10:24

Dopiero teraz dowiedzieliśmy się, że 11 czerwca oficjalnie otwarto zmodernizowaną myjnię dla autobusów i samochodów osobowych na terenie zajezdni MZK Koszalin przy ul. Gnieźnieńskiej 9. Warto się tym pochwalić. Inwestycja modernizacji myjni jest kolejnym zadaniem jakie realizuje spółka w ramach przyjętej strategii rozwoju Miejskiego Zakładu Komunikacji Spółka z o.o. w Koszalinie. W związku z faktem, iż satysfakcja pasażerów z publicznego transportu miejskiego jest głównym kierunkiem działania MZK w Koszalinie budowa nowoczesnej, ekologicznej myjni z pewnością wpłynie na jakości świadczonych usług i poprawę wizerunku firmy – bardziej czyste autobusy jeżdżące ulicami miasta. Myjnia czynna od poniedziałku do piątku całodobowo, a w soboty do godz. 22. Koszt inwestycji to kwota 1.785.933,60 zł. Spółka wystąpiła z wnioskiem o dofinansowanie realizacji tej inwestycji z funduszy strukturalnych. Wynikiem pozytywnym rozstrzygnięcia konkursu jest fakt, iż przedsięwzięcie to zostanie dofinansowane w kwocie 1.031.058 zł z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego, dotyczącego poprawy dostępności i jakości usług w zakresie transportu publicznego.
Parametry techniczne myjni:
– Nowoczesny portal myjni zapewnia mycie zewnętrzne pojazdów o max wysokości 4,5m , szerokości max. 2,7m i długości max 18,5m.
– Myjnia posiada wydzielone programy mycia umożliwiające mycie różnorakich pojazdów np :
mycie samochodów osobowych-
mycie samochodów dostawczych- i małych autobusów
mycie autobusów z możliwością mycia programem- przejazdowym przy stojącym portalu myjni
mycie autobusów szybkie- (jednokrotne z lub bez szczotki dachowej )
mycie kabin ciągników- siodłowych
mycie ciągników z naczepą-
mycie samochodów ciężarowych-
mycie przyczep-
mycie samochodu ciężarowego z przyczepą-
mycie- podwoziowe – listwa z dyszami
Sterowanie myjni jest automatyczne, numeryczne z możliwością ręcznego ingerowania w realizowany program, nie powodujące jego przerwania, a dające możliwość powtórzenia czynności. Myjnia pracuje w systemie recyrkulacyjnym wody działającym w obiegu zamkniętym, który pozwala na powtórnie użycie wody przy wysokim jej wykorzystaniu, bo aż 85%. Odzysk wody oparty jest na regenerowalnym filtrze żwirowo – piaskowym ze stacją napowietrzania i chemicznego dozowania biodegradowalnych środków. Zdjęcia tutaj.