Najnowsze w Infoship
Brakuje najnowszych.

Kolejny krwiobus w Polsce. Dla Krakowa

infobus
30.12.2020 14:00

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie ogłosiło przetarg na zakup wysokopokładowego pojazdu na bazie autobusu turystycznego z pięcioma stanowiskami do poboru krwi i jej składników

Zakup tego sprzętu, który będzie m.in. wykorzystywany w walce z epidemią koronawirusa, został dofinansowany w wysokości 3 mln zł z Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej.

Naturalnym faworytem do tego zamówienia jest firma Zeszuta, specjalizująca się w specjalistycznych zabudowach i która wykonała zdecydowaną większość krwiobusów w Polsce. Głównie na bazie topowego modelu Travego, jednak teraz po wycofaniu tego pojazdu z oferty Mercedesa, zabudowy opierają się o autokar Tourismo. Na taki właśnie pojazd firma otrzymała w tym roku zamówienie od Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu i był to ostatni tego typu kontrakt w Polsce. O tym wydarzeniu pisaliśmy TUTAJ. https://transinfo.pl/infobus/kolejny-krwiobus-w-polsce-tradycyjnie-od-zeszuty-_more_128421/ Dodajmy, że będzie to już drugi autobusowy „krwiopijca” w Krakowie. Pierwszy na bazie Travego został przekazany w 2020 r.

Trzy osie

Podstawowe parametry krwiobusu są następujące:

  • Długość: 13 650 do 14 000 mm.
  • Szerokość: 2 530 do 2 700 mm.
  • Wysokość zewnętrzna nie więcej niż 3 800 mm - min. 3 700 mm.
  • Wysokość wewnętrzna mierzona w osi pojazdu po zabudowie na całej długości części roboczej mierząc od podłogi do sufitu nie mniej niż 1 950 mm.
  • Silnik: diesel, moc minimum: 345 kW; poj. silnika min. 12 600 cm3 + skrzynia biegów automatyczna lub półautomatyczna lub ze sterowaniem elektro-pneumatycznym.

W zakresie dodatkowych wymagań mamy m.in.

  • Agregat  prądotwórczy  230/400V/50Hz  o  mocy  ok.  30  kW  zasilany  paliwem ze zbiornika głównego do zasilania wszystkich urządzeń pokładowych i medycznych wyłącznie na postoju, przy wyłączonym silniku mobilnego punktu poboru krwi. Agregat zabudowany w bagażniku w zabudowie dźwiękochłonnej. Możliwość używania agregatu tylko podczas postoju pojazdu.
  • Zespół prostowniczy do agregatu prądotwórczego 12/ 24 V.
  • Zasilanie z zewnętrznego źródła prądu trójfazowego 400V lub dwóch obwodów jednofazowych o mocy 230 V.
  • Podwójne gniazda 230V – 10 szt., rozmieszczone w pobliżu stanowisk roboczych + 2 szt. w luku bagażowym i 2 szt. w luku wyłożonym materiałem łatwo zmywalnym. Gniazda elektryczne na wysokości ok. 50 – 80 cm od poziomu podłogi.
  • Gniazda 24V – nie miej niż 10 szt., z tego 2 sztuki w lukach bagażowych. Gniazda 12V - 2 szt. w  lukach bagażowych;
  • Elektrycznie sterowane markizy na całej długości mobilnego punktu poboru krwi, po obu stronach o wysięgu niemniejszym niż 1,5 m, z awaryjnym ręcznym trybem pracy i z blokadą otwarcia markiz w czasie pracy głównego silnika pojazdu.
  • Dodatkowa sprężarka do wielokrotnego otwierania i zamykania drzwi w czasie postoju.

W zakresie doświadczenia, RCKiK wymaga w okresie ostatnich 3 lat jednej dostawy pojazdu specjalnego odpowiadającego swoim rodzajem i przeznaczeniem przedmiotowi zamówienia o wartości nie mniejszej niż 2 000 000,00 PLN.

Pięć kryteriów Oceny

Oferty zostaną ocenione przez zamawiającego w oparciu aż pięć kryteriów. To:

Lp.KryteriumWaga kryteriumZasady oceny
1Cena (C)60%(najniższa cena zaoferowana/cena badanej oferty) x 100 x waga.
2Okres i warunki gwarancji (G)20%Ocenie podlega okres gwarancji oraz warunki serwisu. Za każdy dodatkowy miesiąc gwarancji na pojazd bazowy powyżej 36 miesięcznego okresu gwarancji podstawowej, Zamawiający przyzna 1 punkt, nie więcej jednak niż 36 punktów. Za każdy dodatkowy miesiąc gwarancji perforacyjnej powyżej 60 miesięcznego okresu gwarancji podstawowej, Zamawiający przyzna 1 punkt, nie więcej jednak niż 36 punktów. Okres dostępności części zamiennych po upływie gwarancji: do 5 lat – 0 punktów, od 5 do 10 lat – 7 punktów, powyżej 10 lat – 14 punktów. Liczba przeglądów wymaganych do utrzymania sprawności pojazdu: 1/rok – 14 punktów, 2 i więcej/rok – 0 punktów. Maksymalna liczba punktów możliwych do uzyskania w kryterium: 100 punktów.
3Realizacja zamówienia z udziałem osób niepełnosprawnych (S)4%Ocenie podlega zadeklarowany udział osób niepełnosprawnych w wykonaniu przedmiotu zamówienia. Zamawiający przyzna następujące wartości punktowe: 100 punktów – za realizację przedmiotu zamówienia z udziałem osób niepełnosprawnych; 0 punktów – za realizację przedmiotu zamówienia bez udziału osób niepełnosprawnych.
4Koszt utrzymania (aktualny na dzień złożenia oferty) (K)10%(najniższy zaoferowany koszt utrzymania/koszt utrzymania w badanej ofercie) x 100 x waga. Przez koszt utrzymania należy rozumieć wszelkie koszty jakie Zamawiający poniesie w celu zapewnienia bezpiecznej eksploatacji przedmiotu zamówienia w okresie 12 miesięcy od zakończenia obowiązywania gwarancji, w szczególności koszty obowiązkowych przeglądów w tym koszty robocizny, wymiany części zamiennych  podlegających normalnemu zużyciu, wymiany materiałów eksploatacyjnych itp.
5Termin realizacji zamówienia (T)6%Ocenie podlega zadeklarowany przez Wykonawcę termin realizacji zamówienia. Za każde skrócenie terminu realizacji zamówienia o 5 dni względem terminu podstawowego Zamawiający przyzna 5 punktów. Nie więcej jednak niż 100 punktów.

O tym kto podejdzie to tego zamówienia przekonamy się już niebawem – 15 stycznia, natomiast termin dostawy wydaje się dość krótki. To 19 marzec.