Najnowsze w Infoship
Brakuje najnowszych.

Ile kosztuje przygotowanie wniosku na zakup elektrobusów z ZTP? Przykład Krosna

infobus
05.10.2021 08:30
Krosno chce pozyskać dofinansowanie z programu „Zielony Transport Publiczny” i szukało firmy, która opracuje dokumentację aplikacyjną dla zadania pod nazwą: „Zakup nowych autobusów elektrycznych dla Miasta Krosna wraz z niezbędną infrastrukturą ładowania”.

Krosno w ostatnim czasie testowało autobusy elektryczne dwóch producentów: Karsana i Autosana. Już podczas testów drugiego z wymienionych autobusów prezes Miejskiej Komunikacji Samochodowej w Krośnie wspominał, że spółka chce sięgnąć po dofinansowanie zewnętrzne na zakup autobusów elektrycznych. I właśnie jesteśmy świadkami pierwszego kroku w tym celu.

PROGRAM ZTP

Przypomnijmy że program „Zielony Transport Publiczny" został ogłoszony przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wsparcie w ramach tego programu w łącznej kwocie 1,2 mld zł zostanie skierowane do miast, szczególnie mniejszych i tracących funkcje społeczno-gospodarcze, które borykają się z problemem smogu, jak również do samorządów, które eliminują zjawisko wykluczenia transportowego przez rozwój samorządowego transportu lokalnego.

Wnioski o dofinansowanie z programu NFOŚiGW można składać w okresie od 1 września do 20 grudnia 2021 r. Krosno ma niewiele czasu, ale wszystko wskazuje na to, że zdąży.

4 października spośród 9 ofert miasto wybrało najkorzystniejszą propozycję (i zarazem najtańszą) - od firmy Centrum Funduszy na sumę 17.097 PLN brutto. Teraz czekamy na umowę i szybką pracę, aby zdążyć przed końcem naboru. Poniżej zestawianie wszystkich ofert:

Screenshot 2021 10 05 At 09 56 32 Ogloszenie O Wyborze Najkorzyst Oferty Pdf
Screenshot 2021 10 05 At 09 56 32 Ogloszenie O Wyborze Najkorzyst Oferty Pdf 1

NAJPIERW DOKUMENTACJA

Dokumentacja aplikacyjna na zakup elektryków z infrastrukturą ładowania, którą chce pozyskać Krosno ma zawierać:

  • studium wykonalności oraz model finansowy uwzględniający rekompensatę zgodnie z Instrukcją sporządzania studium wykonalności oraz modelu finansowego przedsięwzięcia dla wnioskodawcy ubiegającego się o dofinansowanie ze środków NFOŚiGW, program priorytetowy: „Zielony transport publiczny”.
  • formularz ekologiczno – techniczny – wyliczenie efektu ekologicznego zgodnie z metodyką wyliczania i potwierdzenia efektu ekologicznego,
  • formularz ekologiczno – techniczny – potwierdzenie osiągnięcia efektu ekologicznego w oparciu o metodykę wyliczania i potwierdzenia efektu ekologicznego,
  • mapy w skali pozwalającej na identyfikację planowanych tras, stacji ładowania oraz innych istotnych dla przedsięwzięcia elementów infrastruktury przedsięwzięcia,
  • weryfikację planowanej inwestycji pod kątem zgodności z dokumentami strategicznymi/planistycznymi w zakresie planów, zawierających odniesienia do kwestii przechodzenia na bardziej ekologiczne i zrównoważone systemy transportowe w miastach.

Dokumentacja aplikacyjna ma być gotowa do dnia 10 grudnia.