FlixBus w walce o Czechy wjeżdża do Polski
Zieloni przeciwko żółtym. Tak w skrócie można określić walkęo pasażerów, jaka aktualnie rozgrywa się w Czechach pomiędzy czeskim RegioJet, aniemiecką platformą FlixBus. W efekcie powstają kolejne połączenia do ? Polski, które kompletnie nie są reklamowane.
Przypomnijmy, że FlixBus do tej pory obsługiwał cztery linie wPolsce:
- Warszawa-Praga – od września 2016
- Wrocław-Norymberga – od września 2016
- Gdańsk-Berlin – od kwietnia 2016
- Szczecin-Berlin – (z szczecińską firmą Interglobus) od grudnia 2015
6 kwietnia 2017 r. ? podczas konferencji prasowej ?FlixBus poinformował o uruchomieniu nowych, międzynarodowych linii z Pragi i Brnado Zagrzebia (5 razy dziennie), Mariboru (4 razy dziennie), Maastricht (3xdziennie) oraz Krakowa (3x dziennie). Raz na dzień autobusy z logoFlixBus pojadą do Gandawy.
To bezpośrednio uderzenie w czeską firmę Regio Jet (ExStudent Agency), która wcześniej zdominowała międzynarodowe trasy u naszychpołudniowych sąsiadów. Warto dodać, że przed wiosenną ofensywą, FlixBus podjąłwspółpracę z zakresie transportu kolejowego z dotychczasowym lokalnymkonkurentem Regio Jet, LEO Express.
Mniejsze miasta i na południe
Nowością w zielonej ofercie w Czechach jest włącznie do nowej sieci mniejszych miast, jak Ostrawa i Ołomuniec, czyli kolejnych przystanków na międzynarodowychtrasach oprócz Pragi i Brna.
-„Chcemy, aby włączyć do naszej sieci takie miejscowości jakOstrawa i Ołomuniec. Naszym celem jest zapewnienie wygodnej, zrównoważonejmobilności i niedrogich przejazdów autobusowych nie tylko między miastami, aletakże regionami” ? powiedziała Bettina Engert z wydziału prasowego spółki.
Z kolei Nina Goebbels, rzecznik FlixBusu dodała: -„FlixBusoferuje nową, zieloną alternatywę dla turystów z Czech w przejazdach do wypoczynkowychmiejscowości w Chorwacji i na Słowenii. W dzień i nocy. Spodziewamy sięzwiększonego zapotrzebowania na nowe trasy do miejsc takich jak Zagrzeb iMaribor, które są idealnym miejscem na letnie wakacje.”
Z Google Maps
Tegoroczna ofensywa FlixBus koncentruje się także na nowychusługach technologicznych.
-„Oprócz jakości i bezpieczeństwa, chcemy zaoferowaćnaszym klientom bardzo wygodny i szybki dojazd. Dlatego będziemy stale dążyć dodalszego rozwoju naszych usług i nowych technologii. W tym celu sieć FlixBus zostałaniedawno włączona do Google Maps, tym samym oferując klientom większą możliwośćzaplanowania przejazdu – obok transportu lotniczego i kolejowego ? podkreśla BettinaEngert.
Co ciekawe, w Czechach według statystyk MinisterstwaTransportu cały czas spada liczba pasażerów korzystających z autobusowejkomunikacji. Wyjątkiem jest międzynarodowy ruchu dalekobieżny, gdzie liczbapasażerów wzrosła w ubiegłym roku o 22 procent. Wzrost nastąpił dzięki większejkonkurencji, rozbudowie linii i niższym cenom.
Na koniec dodajmy, że FlixBus zamierza stworzyć nową autokarową linię, łącząca międzynarodowe lotniska wcałej Europie, zaczynając od Amsterdam Schiphol (AMS) i Stuttgart (STR). Ciekawy projekt.
„