Najnowsze w Infoship
Brakuje najnowszych.

Ekoenergetyka naładuje autobusy w Drammen

infobus
30.08.2019 11:00

20 sierpnia Ekoenergetyka podpisała umowę ramową z norweską firmą Brakar AS na dostawę stacji szybkiego ładowania dla Drammen.

Polska firma wygrała przetarg i podpisała umowę ramową, która zakłada dostarczenie do 15 pantografowych stacji szybkiego ładowania o mocach 300 kW oraz 450 kW z opcją domówienia kolejnych 10 sztuk. Pierwsze zamówienie to minimum 12 stacji opiewające na kwotę około 18,5 mln złotych.

Dodatkowe 10 stacji ładowania Brakar AS może zamówić w terminie do 31.08.2023 r.

Odwrócony pantograf

Miejskie stacje szybkiego ładowania będą wyposażone w maszt z odwróconym pantografem (OppCharge), a zakres prac obejmuje kompleksowe wykonanie stacji od przeprowadzenia zasilania, przez prace budowlane, dostawę i montaż oraz uruchomienie stacji. Pakiet obejmuje także serwis posprzedażowy.

– To już nasz trzeci i największy po Oslo i Kristiansand projekt w Norwegii. Widzimy jak kraj oraz poszczególne regiony jak Buskerud są aktywnie zaangażowane w walkę o czyste powietrze i zminimalizowanie emisji. Jesteśmy dumni, że możemy być częścią tego projektu. Infrastruktura, która będzie dostarczona dla Brakar AS pokazuje także, że nie tylko wielkie aglomeracje jak Paryż, Warszawa czy Hamburg, ale także mniejsze miasta mogą skutecznie wdrażać elektromobilność na szeroką skalę – zapewnia Maciej Wojeński, V-ce Prezes firmy Ekoenergetyka – Polska.

Skandynawska ekspansja

Dzięki kontraktowi na ładowarki dla Drammen Ekoenergetyka kontynuuje ekspansję w Skandynawii. Firma dostarczyła i wdrożyła swoje stacje szybkiego ładowania do Tampere i Helsinek w Finlandii, Vasteras, Malmö i Luleå w Szwecji oraz Kristiansand i Oslo w Norwegii.

Brakar AS to norweska firma odpowiedzialna za organizację transportu publicznego w okręgu Buskerud. Obszarem swojej działalności obejmuje także stolicę regionu prawie 70-tysięczne Drammen. Miasto obecnie posiada już w pełni zelektryfikowaną linię nr 51 z głównego dworca autobusowego Drammen – do przystanku kolejowego Mjøndalen. Region chce zostać liderem w Norwegii we wdrażaniu zrównoważonego i czystego transportu i właśnie realizuje dużą inwestycję związaną z wdrożeniem infrastruktury ładowania i zakupem autobusów elektrycznych.