Dłużej bez pociągów do Zakopanego. Przetarg na ZKA
Po 7 grudnia w dalszym ciągu nie pojedziemy pociągiem do Zakopanego. Roboty budowlane będą również prowadzone na innych liniach kolejowych w Małopolsce. Skutkiem powyższego ma być przedłużenie zastępczej komunikacji autobusowej.
Pozostało tylko znalezienie wykonawców, którzy pojadą za pociągi na trasach objętych remontami. Tym zajmuje się Polregio, które ogłosiło przetarg nieograniczony.
TRZY ZADANIA
Kolejowy przewoźnik szuka firm do przewozu pasażerów autobusami w miejsce pociągów w trzech zadaniach (na trasach):
- Sucha Beskidzka – Chabówka – Nowy Targ – Zakopane – Sucha Beskidzka – w terminie od 12 grudnia do 21 grudnia 2021 roku i od 1 marca do 12 marca 2022 roku oraz Skawina – Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona – Skawina w terminie od 1 marca do 12 marca 2022 roku, a także Kraków Główny – Kraków Bonarka – Kraków Główny w terminie od 12 grudnia 2021 roku do 12 marca 2022 roku,
- Kraków Główny – Kraków Bonarka – Kraków Główny w terminie od 12 grudnia 2021 roku do 12 marca 2022 roku oraz Skawina – Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona – Skawina w terminie od 1 do 12 marca 2022 roku,
- Trzebinia – Oświęcim – Trzebinia – w terminie od 12 grudnia 2021 roku do 12 marca 2022 roku; Kraków Główny – Podłęże – Kraków Główny – w terminie od 12 grudnia 2021 roku do 12 marca 2022 roku.
WYMOGI TABORowe
Wykonawcy, którzy są zainteresowani przetargiem powinni dysponować w zakresie zadania nr 1 – 14 autobusami, w zakresie zadania nr 2 – 8 autobusami, zaś w zadaniu nr 3 – 10 autobusami. Wszystkie pojazdy powinny mieć pojemność minimum 49 miejsc siedzących i być wyprodukowane nie wcześniej niż w 2009 roku. Pojazdy muszą być w pełni sprawne technicznie, posiadać aktualną i ważną polisę ubezpieczeniowa OC i NW od ryzyk wynikających z prowadzenia działalności w tym posiadać sprawną klimatyzację i ogrzewanie. Dodatkowo wskazane jest, aby pojazdy były wyposażone w GPS.
PRZESIĄDŹ SIĘ NA:
Wykonawca musi zadbać, aby kierowcy posiadali telefony komórkowe do kontaktu z dyspozytorem zamawiającego. Polregio ma surowe – ponadstandardowe wymagania względem kierowców autobusów. Będą mieli obowiązek być ubrani w odpowiedni strój, tj. koszulę z krawatem, spodnie garniturowe oraz buty w ciemnym kolorze. Nadto, mają się posługiwać płynnie językiem polskim oraz odznaczać się wysoką kulturą osobistą i profesjonalizmem w zakresie wykonywanych obowiązków. Prowadzących pojazd ma obowiązywać bezwzględny zakaz palenia papierosów, żucia gumy i prywatnych rozmów telefonicznych w pojeździe w obecności pasażerów.
WARUNKI PRZETARGU
Polregio czeka na oferty od przewoźników do dnia 19 listopada.
Jedynym kryterium oceny ofert jest cena.