BusBonus – pomysł na tańszą komunikację
Jest w Lublinie, Zamościu, Puławach,Kraśniku i Chełmie – mowa o programie BusBonus, który z powodzeniem realizujeMiejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Lublinie. To wyjątkowy program, którynagradza stałych pasażerów komunikacji miejskiej i daje im upusty.
–Korzystając z BusBonusa komunikacją miejską właściwie jeździmy za darmo –tłumaczy Tomasz Fulara, prezes lubelskiego MPK.
BusBonus to program lojalnościowyprowadzony przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Lublinie. Na czympolega? Wystarczy, że mamy bilet okresowy komunikacji miejskiej, a możemyotrzymać zniżkę na siłownię, basen, do klubu muzycznego, restauracji, czy nabadania lekarskie. Jak to działa?
Pokazujemy Kartę Biletu Elektronicznegosprzedawcy.
-
Sprzedawca sprawdza ważność biletu.
-
Jeśli na Karcie jest zapisany ważny bilet– otrzymujesz rabat na zakupy, czy wejście na basen lub mecz.
-
Zniżki na zakupy wahają się od 50% do 5%.Korzystanie z BusBonusa przekłada się na realne oszczędności w portfelachlublinian.
– Korzystając ze zniżek u jednego,drugiego, czy trzeciego podmiotu, oszczędzamy całkiem sporą sumę – zachęcaTomasz Fulara.
Nie tylko Lublin
To, że program przynosi efekty, pokazująstatystyki. Pasażerów w Lublinie przybywa, a mieszkańcy chętnie korzystają zezniżek.
PRZESIĄDŹ SIĘ NA:
– “Weźmy np. lubelski MOSIR. Tylko w tympunkcie udzielono ponad 10 tysięcy zniżek – wskazuje Tomasz Fulara i dodaje, żeod początku realizowania programu, udzielono już blisko 22 tys. rabatów.Wachlarz branż jest bardzo szeroki – od zdrowia, przez gastronomię, poperfumerie, sklepy odzieżowe i meblowe.
Obecnie posiadacze lubelskich Kart BiletuElektronicznego, mogą korzystać z upustów u blisko 150 partnerów z Lublina,Zamościa, Puław, Chełma i Kraśnika.
– „Jest to możliwe ponieważ podpisaliśmyumowy z MZK Zamość, MZK Puławy oraz MPK Kraśnik na wykorzystanie programu. Wostatnim czasie do programu przystąpił również Chełm, a prowadzimy rozmowy zBiałą Podlaską – tłumaczy Tomasz Fulara. Program natyle się sprawdza, że chcą go wdrożyć u siebie także inni przewoźnicy z Polski.– Mieliśmy zapytania również od podmiotów spoza Lubelszczyzny. Jesteśmy już popierwszych rozmowach – dodaje Tomasz Fulara i zachęca, by włączyć się doprogramu, który jest bezpłatny.
BusBonus kierowany jest do posiadaczybiletów okresowych komunikacji miejskiej, w Lublinie adresowany jest do osóbuprawnionych do przejazdu 30, 90 lub 150-dniowym imiennym biletem okresowymzakodowanym na Karcie Biletu Elektronicznego wydanej przez Zarząd TransportuMiejskiego. Obecnie w Lublinie to 37 tys. osób.
– Chcemy w ten sposób nagrodzić stałychpasażerów, którzy z lubelskiej komunikacji korzystają codziennie. To nagroda zaich lojalność, ale celem programu jest nie tylko docenienie dotychczasowychpasażerów. Chcemy zaprosić do miejskiej komunikacji również osoby, które do tej pory niekorzystały z transportu miejskiego lub korzystały w sposób sporadyczny – dodaje szef lubelskiego MPK.
W Lublinie z programu mogą także korzystaćpracownicy lubelskiego MPK. Wystarczy legitymacja pracownicza, by skorzystać zlicznych zniżek i upustów. W tym mieście BusBonus realizowany jest od 5 lutego2013 r.
„