Baterie autobusowe Impactu z nowym logo. Od września
Firma Impact Clean Power Technology z Pruszkowa - czyli główny dostawca baterii do autobusów elektrycznych w Polsce - zaprezentowała nowy logotyp.
Logo Impactu tworzy teraz unikalna typografia wraz z charakterystycznie umieszczonym kołem przed nazwą IMPACT. Projekt po raz pierwszy pokazano na wrześniowych targach ENERGETAB i znajdzie się on na fasadzie budowanej GigafactoryX.
nowoczesna technologia
Oparcie się w projekcie nowego logotypu na symbolice koła i punktu odzwierciedla myśl lub ideę, które niezmiennie są początkiem procesów rozwojowych marki w oparciu o możliwości jakie zapewnia nowoczesna technologia. Za projekt nowej oprawy odpowiada agencja brandingowa Fuse Collective.
-"Impact to termin, który odnosi się do rzeczywistego wpływu, jaki nasza firma ma na swoje otoczenie. Nowe logo symbolizuje moment początkowy, bowiem każda zmiana zaczyna się właśnie od myśli, pomysłu czy decyzji. W ten sposób chcieliśmy odzwierciedlić zaangażowanie i determinację, którymi kierujemy się każdego dnia. Takie podejście pozwoliło nam stworzyć unikalne, autorskie know-how w obszarze e-mobilności czy magazynowania energii – powiedział Bartek Kras, wiceprezes, Impact Clean Power Technology.
-"Jednocześnie niezmiennie pozostajemy otwarci na nowe możliwości, które są dostępne dzięki nowoczesnym technologiom. Symbol punktu odzwierciedla także znaczenie indywidualności. To co osiągnęliśmy dotychczas jest efektem zaangażowania każdego z naszych pracowników, którzy dzięki swojej kreatywności i pracy mają wpływ na otaczający świat. W ten sposób chcemy przekazać nasze przekonanie, że każdy może dokonywać pozytywnych zmian – dodał Bartek Kras
budowa GigafactoryX
Wyrazem aspiracji Impactu w obszarze wsparcia dla globalnych działań zmierzających do gospodarki bezemisyjnej jest projekt budowy GigafactoryX. To wielkoskalowa fabryka baterii przeznaczonych dla pojazdów elektrycznych i magazynów energii, która zostanie uruchomiona w podwarszawskim Pruszkowie. Nowoczesny zakład, zaprojektowany w zgodzie z zasadami ESG, będzie jednym z największych tego typu w Europie. Uruchomienie pierwszej linii zautomatyzowanej produkcyjnej przewidziane jest na styczeń 2024 roku.
-"Projekt GigafactoryX to idealny przykład naszego podejścia do rzeczywistości, które legło także u podstaw nowej identyfikacji wizualnej. Baterie i drzemiąca w nich energia to rdzeń naszego biznesu. Połączenie tego obszaru z duszą wynalazcy, która od samego początku Impactu motywuje nas do wymyślania nowych rozwiązań, znajduje odzwierciedlenie w silnym skoncentrowaniu działalności w dziale R&D. To właśnie tam powstają nasze innowacyjne produkty, dzięki którym wywieramy realny wpływ na branże, w których działamy, a także na otaczający nas świat. GigafactoryX też znajduje tam początek – mówi Ireneusz Kazimierski, prezes Impact Clean Power Technology.
-"Po zakończeniu budowy zwiększymy nasz pozytywny wpływ na zieloną rewolucję i rozwój sektora e-mobility. Moce produkcyjne Impactu wzrosną do poziomu rocznego 1,2 GWh w 2024 i ponad 4 GWh w 2027 roku, a w pełni zautomatyzowana, nowoczesna linia produkcyjna umożliwi wytworzenie co 11 minut nowej baterii dla e-mobility. Ma to ogromne znaczenie w obliczu rosnącej popularności e-mobilności i prognoz zakładających wzrost popytu na systemy bateryjne w Europie. Baterie będą przeznaczone do różnego typu pojazdów elektrycznych, w tym tych obsługujących transport publiczny, jak e-autobusy oraz sektor kolejowy – dodał Ireneusz Kazimierski,.
PRZESIĄDŹ SIĘ NA:
Powierzchnia produkcyjna GigafactoryX będzie wynosić docelowo 16 300 m2. W ramach fabryki będzie funkcjonować m.in. zakład testowania baterii i zaawansowane centrum badawczo-rozwojowe. Zakład będzie wytwarzał systemy bateryjne przeznaczone dla energetyki zawodowej, w tym do wielkoskalowych magazynów energii elektrycznej. Systemy zasilania będą oparte o ogniwa litowo-jonowe w technologiach: LTO (tytanowej), baterie LFP (żelazowo-fosforowej) i baterie NMC (niklowo-manganowej).
16 lat
Na koniec przypomnijmy, że Impact Clean Power Technology prowadzi działalność od 2007 roku, a nowoczesne technologie i high-tech od początku istnienia firmy pozostają fundamentem jej DNA. W oparciu o nie powstaje unikalny know-how stanowiący bazę do produkcji zaawansowanych technologicznie produktów – systemów bateryjnych dla transportu i e-mobility, a także magazynów energii.
Laboratorium Impactu i pracujący z nim inżynierowie odpowiadają za tworzenie kolejnych modeli innowacyjnych produktów o parametrach zapewniających spółce przewagę rynkową w każdym segmencie jej działalności, które jednocześnie otwierają jej klientom nowe drogi rozwoju.
W tym czasie firma z Pruszkowa dostarczyła ponad 20 tysięcy niezawodnych systemów bateryjnych. Pojazdy z bateriami Impactu przejechały już ponad 100 mln km na całym świecie. Spółka zatrudnia ponad 290 pracowników, w tym ponad 100 inżynierów różnych specjalności.