Augustów prosi PKS Nova o czas
Wiceburmistrz Augustowa zaapelował do władz wojewódzkichoraz do zarządu spółki PKS Nova o okres przejściowy dla funkcjonowanie dworca,który spółka zamierza sprzedać za kilka dni. To będzie drugi przetarg na tęnieruchomość zlokalizowaną w centrum miasta.
Oferent, który chciał wcześniej nabyć nieruchomość, odstąpiłod przetargu, który odbył się na początku czerwca. Według tamtej umowy dworzecmiał działać do 31 sierpnia. Spółka PKS Nova ogłosiła nowy przetarg, któryodbędzie się 17 lipca.
Władze Augustowa chcą, by w umowie z przyszłym nabywcą nieruchomościzawrzeć klauzulę, że PKS Nova po zbyciu dworca będzie mógł korzystać z niegojeszcze przez kilka miesięcy.
Zastępca burmistrza Augustowa Mirosław Karolczuk argumentujew apelu, że byłby to czas przejściowy dla mieszkańców i gości odwiedzającychAugustów do momentu, kiedy nie zostanie kompleksowo uregulowana isformalizowana kwestia zatrzymywania się autobusów spółki PKS Nova w innejlokalizacji.
-„Przetarg jest ogłoszony, główna zmiana polega na tym, żetermin przekazania tego terenu jest wydłużony do końca września” -powiedział PAP prezes PKS Nova Cezary Sieradzki. Według niego potencjalnyinwestor ma plany dotyczące tej nieruchomości i chciałby po zakupie mieć jaknajszybciej przekazany teren.
Sieradzki powiedział PAP, że dotąd nie dotarł do niego apelwładz Augustowa i dopiero kiedy otrzyma pismo z Augustowa, to odniesie się doniego.
PRZESIĄDŹ SIĘ NA:
Sposób zbywania dworca nie podoba się władzom Augustowa.Burmistrz Wojciech Walulik mówił wcześniej, że spółka PKS Nova „stawiamiasto pod ścianą”, bo będzie miało mało czasu na znalezienie nowejlokalizacji i jej nową organizację. Zapowiadał nawet negocjacje z nabywcądworca, by wydłużył czas jego funkcjonowania. Pojawił się też pomysł natworzenie w mieście centrum przesiadkowego na potrzeby wszystkich przewoźników,który nie spotkał się z dużym zainteresowaniem przewoźników.
PKS Nova to spółka, która powstała w styczniu 2017 r. zpołączenia pięciu podlaskich spółek PKS podległych samorządowi województwapodlaskiego w: Białymstoku, Suwałkach, Łomży, Siemiatyczach i Zambrowie.Tłumaczono, że połączenie ma je uratować od upadłości.
PKS Nova sprzedaje nieruchomości w różnych miejscach wregionie w ramach prowadzonej restrukturyzacji spółki. Prezes Sieradzki mówił wpołowie czerwca PAP, że będą sprzedawane nieruchomości w Ciechanowcu i częśćterenu w Łomży. Znalazł się nabywca dworca w Siemiatyczach.
W Białymstoku do października 2017 r. ma być gotowy nowydworzec PKS Nova. Buduje go prywatny inwestor, spółka Budner sp. z o.o, którawykłada na ten cel 13,5 mln zł. Zburzono stary dworzec, trwa budowa nowego,powstanie też galeria handlowa, nowa baza PKS, nowy układ komunikacyjny.Inwestycja jest również elementem restrukturyzacji spółki PKS Nova. PKS Nova maok. 500 autobusów, pracuje tam ok. 950 osób. Kapitał zakładowy spółki to ok. 1mln zł. (PAP)
„