Najnowsze w Infoship
Brakuje najnowszych.

Adam Struzik w fabryce MAN Bus Starachowice

infobus
04.04.2017 14:39

Starachowicki zakład MAN otwiera się na gości. I ma co pokazać. 3 kwietnia 2017 r. fabrykę odwiedził Adam Struzik, marszałek Województwa Mazowieckiego. W lipcu planowana jest wizyta dziennikarzy z całej Europy.

Podczas spotkania w Starachowicach Adam Struzik rozmawiał o przyszłościtransportu publicznego, nowych technologiach i rynku pracy. O randze wizytyświadczy fakt, że przewodnikiem marszałka był sam prezes MAN Bus, MichaelKobriger.

Najważniejszą omawianą kwestią były rozwiązania pozwalająceograniczyć zanieczyszczenie powietrza w miastach. Szczególnie to pochodzące z tzw. źródeł liniowych, związanez ruchem drogowym. Przyszłość wydaje się należeć do autobusów elektrycznych.Marszałek zapoznał się z najnowszymi wdrażanymi technologiami, obejrzał teżpojazdy zasilane elektrycznie.

Rozmawiano również o odnawialnych źródłach energii.Marszałek podkreślił, że dywersyfikacja źródeł energii w kierunku energiiodnawialnej pozwoli nie tylko ograniczyćemisję szkodliwych substancji doatmosfery, lecz także zapobiegać zjawiskom lokalnego niedoboru energii,zwiększając tym samym bezpieczeństwo energetyczne województwa. Dalszy rozwójOZE stanowić będzie znaczący potencjał wykorzystania nowoczesnych technologiioraz przyczyni się do tworzenia nowych ,,zielonych” miejsc pracy.

Wsparcie z UE

Marszałek Adam Struzik przedstawił dyrekcji fabryki także możliwości,jakie w kontekście ograniczania emisji zanieczyszczeń daje RPO WM 2014?2020. Pounijne środki można sięgać w ramach Działania 4.1 Odnawialne źródła energii.Dofinansowania obejmą projekty związane z infrastrukturą do produkcji idystrybucji energii ze źródeł odnawialnych oraz sieciami dystrybucyjnymiśrednich i niskich napięć. Z kolei działanie 4.2 Efektywność energetycznapozwala aplikować o pieniądze na projekty dotyczące termomodernizacji budynkówużyteczności publicznej iwielorodzinnych budynków mieszkalnych oraz tworzenia instalacjiwysokosprawnej kogeneracji o jak najmniejszej z możliwych emisji CO2.