Resort ponawia kontrakt na cztery krwiobusy: Kraków, Rzeszów, Łódź i Szczecin

infobus
22.12.2022 08:05

16 grudnia Ministerstwo Zdrowia ogłosiło po raz drugi przetarg na zakup czterech mobilnych punktów pobierania krwi na bazie autobusów dla RCKiK w Krakowie, Rzeszowie, Łodzi i Szczecinie.

Pierwszy kontrakt został anulowany z powodu zbyt drogich ofert. To najnowsze, rządowe zamówienie wpisuje się w rosnąca dynamikę na rynku ambulansów na bazie wyskopokładowych autokarów. Przypomnijmy – w tym roku resort zamówił już w firmie Zeszuta (lidera tego specjalistycznego segmentu) dwa krwiobusy i rozstrzygnął postępowanie na zakup trzech „mobilnych krwiopijców”. Następnie jeden taki autokar zakontraktowało wojsko, jeden RCKiK Warszawa, a przetarg RCKiK Katowice jeszcze trwa. Razem daje to sumę siedmiu zamówionych laboratoriów „na kółkach” w 2022 r. plus pięć pojazdów w toku.

Kraków, Rzeszów, Łódź i Szczecin

16 grudnia Zakład Zamówień Publicznych przy Ministrze Zdrowia ogłosił przetarg na zakup mobilnych punktów pobierania krwi na bazie autobusów. Pojazdy miały trafić do regionalnych centrów w całej Polsce, w tym do:

  • RCKiK w Krakowie (1 pojazd),
  • RCKiK w Rzeszowie (1 pojazd),
  • RCKiK w Łodzi (1 pojazd)
  • RCKiK w Szczecinie (1 pojazd).

Co ciekawe, po raz pierwszy mieliśmy osobne wymagania dla różnych centrów. I tak dla RCKiK w Krakowie, Rzeszowie i Szczecinie MZ poszukiwał pojazdów o parametrach: długość: od 11 900 do 13 500 mm szerokość: od 2 550 do 2 700 mm wysokość nie więcej niż: 3 940 mm  średnica zawracania mierzona po śladzie kół max.: 24 000 mm silnik: - wysokoprężny, 6-cio cylindrowy; moc minimum: 310 kW, pojemność bagażnika głównego:  min. 9,5 m3 kontrolowana strefa zgniotu przedniej części nadwozia zabezpieczająca kierowcę i pilota przed skutkami zderzenia czołowego sferyczna szyba przednia, warstwowa klejona do nadwozia lub przednia szyba jest sferyczna, warstwowa oraz fabrycznie przyciemniona w stopniu w jakim pozwalają przepisy homologacyjne plus elektrycznie sterowana roleta przedniej szyby.

Z kolei dla ambulansu dla RCKiK w Łodzi wymagania techniczne są następujące: długość: od 10 000 do 13 500 mm szerokość: od 2 400 do 2 700 mm wysokość nie więcej niż: 3 940 mm średnica zawracania mierzona po śladzie kół max.: 24 000 mm silnik: - wysokoprężny, 6-cio cylindrowy; moc minimum: 310 kW, pojemność bagażnika głównego:  min. 5,5 m3

Natomiast we wszystkich zadaniach chodzi o zakup autobusów dwuosiowych.

fot. Zeszuta

Przetargowe wymagania

Identyczny jest termin składania ofert – 28 grudzień oraz zasady ich oceny:

  • bezpłatne przeglądy techniczne wraz z zabudową / waga: 40
  • cena - waga: 60

W zakresie doświadczenia mamy warunek co najmniej dwóch dostaw pojazdów na bazie autobusów wraz z zabudową o wartości nie mniejszej niż 1 000 000,00-zł brutto w okresie ostatnich 3 lat

Maksymalny termin realizacji zamówienia to 17 listopad 2023 r.