Lion’s City E pojedzie m.in. do Rosji. Szykuje się drugi roadshow

Coraz więcej elektrycznych autobusów MAN Lion’s City E opuszcza fabrykę MAN Bus Starachowice i kieruje się do kolejnych europejskich miast.
Ostatnio elektryki z Polski zawitały w Luksemburgu i Belgii.
Cztery dla Emile
Na początku roku zakład zrealizował zamówienie od klienta z Luksemburga: na cztery autobusy MAN Lion’s City E dla Voyages Emile Weber.
-„Niedawno w Luksemburgu pojawiły się cztery nasze pierwsze autobusy elektryczne - mówi Rudi Kuchta, szef Business Unit Bus w firmie MAN Truck & Bus. - Te 12-metrowe autobusy miejskie zostały zamówione przez Voyages Emile Weber i są używane przez jego spółkę zależną Voyages Ecker na północy Luksemburga.”
Od tego roku MAN Lion’s City E można również spotkać na ulicach Belgii. Firma transportowa Hansea przeprowadziła testy autobusu elektrycznego z floty demonstracyjnej MAN Truck & Bus. Elektrycznego lwa można było spotkać na linii 36 w Antwerpii - między Rooseveltplaats i Linkeroever.
-„Autobus świetnie się prowadzi - jestem pod wrażeniem” - mówi Mario Provez, dyrektor techniczny Hansea.
Drugi roadshow
Zainteresowanie autobusami elektrycznymi MAN widać było podczas pierwszej edycji roadshow, zorganizowanego przez MAN Truck & Bus w 2020 r. Jak policzył producent #ElectrifyingEurope2020 to: 78 przystanków, 15 krajów europejskich i 141 punktów kontaktu z klientami.
PRZESIĄDŹ SIĘ NA:
Aby umożliwić jeszcze większej liczbie klientów szansę przetestowania autobusu elektrycznego MAN Lion`s City E, w 2021 r. rozpocznie się druga runda roadshow, który obejmie m.in. Rosję, Włochy, Portugalię, Rumunię, Litwę i inne krajach.
-„Jest dla nas ważne, aby jak najwięcej firm i potencjalnych klientów mogło osobiście kierować naszym pojazdem MAN Lion’s City E i przekonać się, jak ekscytująca może być e-mobilność” - wyjaśnia Kuchta.
Produkcja seryjna
Przypomnijmy, że seryjna produkcja autobusów elektrycznych ruszyła w fabryce MAN w Starachowicach w październiku 2020 roku – od 12-metrowej wersji solo o pojemności 88 miejsc Lion’s City 12 E. Pierwsze tego typu pojazdy trafiły do dla niemieckiego operatora Verkehrsbetriebe Hamburg Holstein (VHH). Kolejne pojada m.in. do Malmö i Norymbergi.
Z kolei w pełni elektryczny przegubowy Lion's City 18 E wejdzie do produkcji seryjnej w kwietniu 2021 r., oferując miejsce dla 120 pasażerów.