Sposobem w wirusa: micronAir w klimatyzatorach Konvekty
W dobie pandemii zdrowie pasażerów jest najwyższym priorytetem dla producentów i przewoźników autobusowych.
Zgodnie z obecnym stanem wiedzy, częsta wymiana powietrza znacznie zmniejsza ryzyko rozprzestrzeniania się wirusów drogą powietrzną. Dlatego system wentylacji i klimatyzacji w autobusach ma obecnie szczególne znaczenie.
Filtr w klimie
Świeże powietrze pobierane z zewnątrz oraz powietrza obiegowego pozostającego w autobusie podczas pracy w trybie chłodzenia w upalne dni są oczyszczane za pomocą wysokowydajnych filtrów. Te cząsteczki filtrujące większe niż 0,5 mikrometra, np. kropelki lub cząsteczki kurzu, do których przylega wirus.
Teraz Konvekta chce w niego uderzyć, oferują od stycznia 2021 r. rozwiązania filtrujące micronAir do klimatyzatorów autobusowych. Pierwsze takie filtry zastosował EvoBus. Od lutego tego filtry powietrza antywirusowe montowane będą w klimatyzatorach Konvekta Ultra Light UL500 i UL700 roku, dostarczanych do innych producentów autobusów na życzenie klientów. Jak się dowiedzieliśmy - już napływają pierwsze zamówienia na autobusy marki Solaris wyposażone właśnie w klimatyzatory Konvekta z filtrami antywirusowymi.
-"micronAir to wielowarstwowy filtr, gdzie funkcjonalna warstwa filtracyjna wykonana z ekstraktów owocowych. Na pierwszym etapie wiąże on ponad 90% aerozoli wirusów. Na drugim – wyłapuje prawie 100% zarejestrowanego wiremii jest dezaktywowane" - opisuje nowy projekt Piotr Grabny, dyrektor ds. techniczno-handlowych w firmie Drabpol, przedstawiciela Konvekty w Polsce.
Konvekta gwarantuje doskonałą skuteczność przeciwwirusowa w przypadku wirusa grypy H1N1 i koronowirusa HCoV 229E. Wszystko jest zgodnie z ISO 18184: 2019.
PRZESIĄDŹ SIĘ NA:
Do tego nowy filtr oferuje zwiększony dopływ świeżego powietrza.
Jak zamontować?
Jak informuje Konvekta, nowy filtr powietrza micronAir można wymieniać 1: 1 z dotychczasowymi filtrami. Niebieski filtr pasuje do takich autobusowych klimatyzatorów dachowych, jak seria P 600 – 700, Ultra Light UL500 - UL700, Ultra Light UL500EM - UL700EM, UL500EMCO2HP - UL700EMCO2HP pompy ciepła CO2.
Po zmianie filtru nie trzeba dokonywać zmian w oprogramowaniu, a czasy montażu i demontażu odpowiadają aktualnemu serwisowi. Natomiast cykl wymiany filtra skraca się z sześciu do trzech miesięcy.