Sochaczewskie gminne linie dla PKS Grodzisk Maz.
Gmina Sochaczew wybrała przewoźnika do obsługi trzech linii na przyszły rok. Do dnia 8 grudnia urzędnicy czekali na oferty od wykonawców. Wpłynęła tylko jedna – od Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Grodzisku Mazowieckim sp. z o.o. Przewoźnik wycenił swoje roczne usługi na kwotę 335 531,27 PLN. Daje to stawkę na poziomie 2,76 PLN/wzkm brutto.
Gmina podczas otwarcia ofert podała, że zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę 350 000,00 PLN brutto. PKS zatem zmieścił się w budżecie Sochaczewa. A
Analiza formalna jedynej oferty nie trwała długo, bowiem już po trzech dniach dowiedzieliśmy się o jej wyniku – czyli o akceptacji propozycji złożonej przez PKS Grodzisk Mazowiecki. Oferta spółki w postępowaniu przetargowym zdobyła komplet 100 punktów.
Linie do obsługi
Wykonawca w ciągu całego roku będzie miał do przejechania 121 569,3 wozokilometrów. Do obsługi przeznaczone są trzy linie:
- linia S1 - Sochaczew Centrum Handlowe - PKP - Os. Kuznocin - Kąty - Halinów PKP - Os. Kuznocin - Dachowa,
- linia S2 - Kazimierów - PKP - Żuków przez Chodaków,
- linia S3 - Sochaczew Szpital - PKP - Czerwonka - Feliksów - Żelazowa Wola.
PRZESIĄDŹ SIĘ NA:
Wymagania dla PKS
W autobusach obsługujących wszystkie linie, zapewniona ma być możliwość zakupu biletów. Wpływy z biletów stanowić będą przychód przewoźnika. Gmina ma również określone wymagania co do stanu taboru autobusowego przeznaczonego do obsługi linii. Minimum 50% kursów ma być wykonywanych przez pojazdy niskopodłogowe lub częściowo niskopodłogowe.
Autobus częściowo niskopodłogowy musi posiadać minimum jedne drzwi podwójne bez stopnia poprzecznego i mieć powierzchnię niskiej podłogi – minimum 15%. Wysokość części niskopodłogowej nie może znajdować się wyżej niż 35 cm nad poziomem jezdni. Pojemność pojazdów ma wynosić minimum 34 miejsca.