Warmińsko-Mazurskie z drugim naborem FRPA 2020
27 sierpnia wojewoda Warmińsko-Mazurski ogłasza dodatkowy nabór wniosków na 2020 rok w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych (FRPA)
Jednocześnie wojewoda poinformował, że kwota środków na dofinansowanie realizacji zadań własnych organizatorów w zakresie przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej przyznanych dla województwa warmińsko-mazurskiego na 2020 rok wynosi 58 817 753,08 zł.
Wnioski o udzielenie dofinasowania należy przesyłać listownie oraz poprzez platformę e-PUAP,. w terminie od 27 sierpnia 2020 r. do 4 września 2020 r. Wnioski można też składać przy wejściu od strony ul. Piłsudskiego w Olsztynie, gdzie ustawione są skrzynki nadawcze na składanie dokumentów. Daje to możliwość przekazania kompletu podpisanych dokumentów bez fizycznego kontaktu z pracownikami urzędu. Jeżeli potrzebujesz potwierdzenia złożenia dokumentów, w takim przypadku nastąpi to za pośrednictwem poczty elektronicznej na wskazany przez Ciebie adres. Dlatego pamiętaj, aby do przekazanego kompletu dokumentów dołączyć adres e-mail do kontaktu i informację z prośbą o przesłanie na wskazany adres e-mail potwierdzenia złożenia dokumentów.
Trzy złote
Przypomnijmy, że od 1 kwietnia 2020 r. do 31 grudnia 2020 r. dopłatę ustala się w kwocie nie wyższej niż 3,00 zł do 1 wozokilometra (przejazd 1 autobusu na odległość 1 km) przewozu o charakterze użyteczności publicznej.
Dodatkowo w grę wchodzą wyłącznie linie komunikacyjne, które nie funkcjonowały co najmniej 3 miesiące przed dniem wejścia w życie ustawy tj. 18 lipca 2019 r. i umowa o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego na tych liniach została zawarta po wejściu w życie ustawy tj. po 18 lipca 2019 r.
Organizator składa wniosek do wojewody o objęcie w danym roku dopłatą, zawierający w szczególności:
1) nazwę organizatora i numer identyfikacji podatkowej (NIP);
2) linie komunikacyjne, na których będą wykonywane przewozy autobusowe o charakterze użyteczności publicznej;
3) planowaną wielkość pracy eksploatacyjnej wyrażonej w wozokilometrach wykonywaną na każdej linii, o której mowa w pkt 2, w danym roku budżetowym;
PRZESIĄDŹ SIĘ NA:
4) planowaną kwotę deficytu każdej linii, o której mowa w pkt 2, w danym roku budżetowym;
5) planowaną łączną kwotę dopłaty w danym roku budżetowym.
„