Najnowsze w Infoship
Brakuje najnowszych.

Gryf podsumował 2012 rok

infobus
10.01.2013 13:20
Koniec roku to dobra okazja do podsumowań. Mijający rok był okresem, w którym kartuski Gryf starał się dopracować ofertę przewozową oraz w dalszym ciągu poprawiać jakość świadczonych usług. Odpowiadając na zgłaszane uwagi Klientów, wprowadził szereg zmian w rozkładach jazdy i przebiegach tras, z których najistotniejsze to:
– wprowadzenie wariantowych zajazdów linii 4 do Chmielna, realizowanych w dni powszednie w godzinach wczesnoporannych oraz wieczornych oraz w weekendy;
– uruchomienie w niedziele i święta dodatkowych dwóch par kursów linii 7 do/z Sulęczyna;
– uruchomienie nowej linii 19 łączącej Burchardztwo z centrum Kartuz;
– wydłużenie wszystkich kursów linii 2 w niedziele i święta do/z Ostrzyc;
– uruchomienie dodatkowych kursów linii 3 do/z Kameli;
– uruchomienie dodatkowych kursów szkolnych na linii 7, w tym realizowanych z zajazdami do Brodnicy Dolnej;
– poprawę skomunikowań autobusów różnych linii w Kartuzach, celem zapewnienia dogodnych przesiadek (w szczególności w relacji Sierakowice Gdańsk);
– skorygowanie rozkładu linii 806 poprzez zwiększenie częstotliwości kursowania w popołudniowym szczycie i stworzenie możliwości szybkiego dojazdu z Babiego Dołu, Skrzeszewa i Przyjaźni do Gdańska (dogodna przesiadka na linię 800 w Lniskach).
Podobnie jak w latach poprzednich, przewoźnik kontynuował wymianę taboru stawiając głównie na sprawdzone autobusy marki Mercedes. Do eksploatacji w komunikacji regionalnej wprowadzonych zostało w sumie 10 autobusów: 6 Mercedesów O407, 3 Mercedesy O408 i 1 Setra S315UL.
Gryf stawia na sprawdzone marki - Mercedes i Setra
1 stycznia 2012 roku Gryf rozpoczął obsługę na ośmiu liniach komunikacyjnych w gminie Pruszcz Gdański. Do ruchu wprowadzonych zostało dodatkowo 10 niskopodłogowych autobusów: 5 Mercedesów O405N2, 2 Mercedesy O405NK, 2 MANy NLxx2 oraz 1 MAN NU223.
Przyszły rok przewoźnik rozpoczyna z nowymi, wyższymi nieznacznie cenami biletów dla linii regionalnych w powiecie kartuskim, jednocześnie zdając sobie sprawę, że ta decyzja uderza w domowe budżety pasażerów i przyjmowana jest, z oczywistych względów, bez entuzjazmu. Gryf zapewnia, że stara się, aby skala podwyżki była możliwie mała, o tyle ile to konieczne, aby zapewnić pokrycie kosztów funkcjonowania przedsiębiorstwa przychodami z prowadzenia działalności przewozowej. Pozwoli ona również na dalszy rozwój firmy, w tym zakup kolejnych nowoczesnych autobusów oraz dalszy rozwój oferty przewozowej poprzez realizację najczęściej zgłaszanych postulatów Pasażerów.
Gryf stawia na sprawdzone marki - Mercedes i Setra
W marcu 2012 roku właściciel Gryfa –Marian Kotecki –przejął PKS Gdańsk. Wówczas obiecywał wprowadzenie pozytywnych zmian, dzięki którym podróżowanie autobusami przewoźnika miało stać się łatwiejsze i wygodniejsze. A zatem, co udało się zrobić? W czerwcu i sierpniu br. wprowadzone zostały zupełnie nowe rozkłady jazdy wszystkich linii komunikacyjnych, które zostały przygotowane w oparciu o szczegółowe wyniki badań marketingowych. Nowe rozkłady jazdy prezentowane są na stronie internetowej PKS-u w postaci przyjaznego dla pasażerów skryptu umożliwiającego zapoznanie się z kursowaniem autobusów w różnych przekrojach (tabliczka rozkładowa dla wybranego przystanku, rozkład tabelaryczny, chronologicznie odjazdy z wybranego przystanku, rozkład jazdy dla kursu itp.). Do dyspozycji internautów jest również schemat połączeń, w którym w sposób graficzny przedstawiono zasięg naszej sieci komunikacyjnej, przebieg tras poszczególnych linii oraz ich przystanki. Poza zmianą rozkładów jazdy, częściowo zmodyfikowane zostały również trasy przebiegu linii, a podaż usług została dopasowana do faktycznego popytu. Mimo niewielkiego ograniczenia ilości kursów, ale dzięki jednoczesnemu wprowadzeniu synchronizacji odjazdów poszczególnych linii na wspólnych odcinkach tras, uzyskano pożądany przez pasażerów efekt w postaci relatywnie wysokiej częstotliwości kurowania autobusów z kolejnymi odjazdami w równych odstępach czasu. Działania te spowodowały również spadek kosztów prowadzenia działalności, co z kolei pozwoliło uruchomić inwestycje niezbędne do poprawy wizerunku firmy. Najbardziej zauważalną zmianą była wymiana taboru na nowocześniejszy, spełniający coraz wyższe wymagania klientów i pozwalający na konkurowanie standardem podróży z komunikacją indywidualną. Tu dokonała się wręcz rewolucja! Nowy właściciel gdańskiego PKS postawił głównie na sprawdzone autobusu marki Mercedes wprowadzając w krótkim czasie do ruchu aż 28 pojazdów (ok. 60% całego posiadanego taboru – 46 sztuk). Taka była jednak skala potrzeb, wynikająca z lat zaniedbań w utrzymaniu taboru. I tak flotę przewoźnika zasiliło: 11 Mercedesów O408, 7 Mercedesów O407, 4 niskopodłogowe Mercedesy O405N, 4 Mercedesy O303 i Mercedes O405 i rodzynek w tym towarzystwie – niskopodłogowa Setra S315NF. Wszystkie pozostałe autobusy przeszły gruntowne remonty i proces estetyzacji. Wprowadzony został również nowy standard w zakresie ubioru kierowców – obowiązkowa koszula i krawat.