Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Za nami inauguracja sieci metra w Rijadzie

infotram
28.11.2024 16:45
0 Komentarzy

Alstom świętuje inaugurację sieci Metra w Rijadzie. Tym samym osiągnięty został kluczowy kamień milowy w realizacji ambitnych planów Królewskiej Komisji Miasta Rijad (RCRC), której celem jest poprawa mobilności oraz zwiększenie jakości życia w stolicy Arabii Saudyjskiej.

176-kilometrowa sieć – obejmująca sześć linii, 85 nowoczesnych stacji i siedem zajezdni – wyznacza nowy globalny standard rozwoju miejskiej mobilności.

Spis treści:

  1. Jakie korzyści dla mobilności miejskiej i jakości życia mieszkańców Rijadu przyniesie inauguracja sieci metra?
  2. W jaki sposób technologie zastosowane przez Alstom, takie jak system srk Urbalis CBTC czy hamowanie regeneracyjne HESOP, przyczyniają się do efektywności i zrównoważonego rozwoju sieci metra w Rijadzie?
  3. Jakie zadania związane z utrzymaniem sieci metra w Rijadzie będą realizowane przez Alstom w ramach długoterminowej współpracy?
metro w Rijadzie
Metro w Rijadzie/foto: Alstom

Transformacja transportu publicznego

Inauguracja metra pozwoli przekształcić transport publiczny, zmniejszyć ruch samochodowy oraz poprawić jakość powietrza w Rijadzie. Inwestycja wpisuje się w cele Królestwa w obszarze zrównoważonego rozwoju i dywersyfikacji gospodarczej. Sieć metra w Rijadzie umożliwi obsługę nawet 3,6 mln pasażerów dziennie i tym samym pozwoli na zmniejszenie zależności od pojazdów prywatnych.

Zaangażowanie Alstom obejmuje produkcję 47 pociągów Innovia dla linii pomarańczowej oraz 69 pociągów Metropolis dla linii żółtej, zielonej i fioletowej, zaprojektowanych z uwzględnieniem specyfiki Rijadu i zapewniających wysoką wydajność. Pociągi Metropolis wyprodukowane zostały przez chorzowski zakład Alstom Polska. Bezpieczeństwo i efektywność przejazdów zapewnia zaawansowany system srk Urbalis CBTC, wyprodukowany przez Alstom. Technologia hamowania regeneracyjnego HESOP pozwala na odzyskiwanie energii hamowania, zmniejszając koszty operacyjne i obniżając zużycie energii.

Projekt w Rijadzie jest setną linią metra zrealizowaną i uruchomioną komercyjnie przez Alstom w modelu „pod klucz” w oparciu o globalne doświadczenie firmy. Zintegrowana sieć metra w Rijadzie jest największą jednoetapową inwestycją tego typu w historii rozwoju kolei miejskiej i najbardziej kompleksowym projektem zrealizowanym dotąd „pod klucz” przez Alstom.

– Metro w Rijadzie to więcej niż sieć transportu. To symbol wizji przyszłości Arabii Saudyjskiej i jej zaangażowania w zrównoważony rozwój – powiedział Mohamed Khalil, dyrektor zarządzający Alstom w regionie Bliskiego Wschodu. – Alstom jest niezmiernie dumny ze współpracy przy tej przełomowej inwestycji, w ramach której dostarczyliśmy światowej klasy sieć metra, która zmieni oblicze miejskiej mobilności i przyczyni się do jaśniejszej przyszłości Rijadu.

Alstom będzie też świadczyć kompleksowe usługi utrzymania linii pomarańczowej, żółtej, zielonej i fioletowej. Umowa uwzględnia konserwację taboru oraz instalacji stałych, takich jak układy torowe i systemy sterowania ruchem, sieci komunikacyjne, systemy informacji pasażerskiej oraz zasilania energią, co pozwoli zapewnić długoterminową niezawodność systemu. Alstom z dumą dostarcza Rijadowi specjalistyczne kompetencje na najwyższym światowym poziomie od 2014 roku do momentu pełnej inauguracji sieci.

Komentarze