Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Przegubowa Citea zadebiutuje w Amsterdamie

infobus
20.12.2013 20:29
0 Komentarzy
Pod koniec lutego 2014 r. holenderski koncern zrealizuje dostawę 23 szt. przegubowych autobusów VDL Citea SLFA-180 dla GVB Amsterdam. To pierwsze tego typu pojazdy dostarczone do klienta po debiucie na targach Busworld 2013 w Kortrijk. Będą to również pierwsze autobusu spełniające normę Euro 6 oddane do eksploatacji w Holandii. Zawarty kontrakty to efekt pozytywnych doświadczeń amsterdamskiego operatora z eksploatacji 70 szt. niskopodłogowych, standardowych autobusów Citea SLF-120, które zostały przekazane do GVB w 2011 r. Teraz przyszedł czas na ich 18-metrowe wersje. –„Jesteśmy dumni, że po raz kolejny GVB wybrało autobusy naszej marki do obsługi sieci połączeń w holenderskiej stolicy –mówi RémiHenkemans , dyrektor VDL Bus &Coach.- Dostawa pierwszych przegubowych egzemplarzy Citea i to dodatkowo wyposażonych w najnowsze silniki Euro 6 to dla nas ważny milowy krok w historii firmy i szczególny dowód zaufania ze strony GVB.”
VDL Citea SLFA-180
Amsterdamskie przegubowce Citea SLFA-180 o długości 18 m zadebiutują w wersji trzydrzwiowej, z czego pierwsze drzwi będą jednoskrzydłowe, a pozostałe dwuskrzydłowe. Kolejna nowość to zastosowanie w układzie napędowym silnika FPT (Iveco) Cursor 9 Euro 6 o mocy 228 kW (310 KM), współpracującego z automatyczną skrzynią biegów ZF EcoLife. Pojemność pasażerska najnowszych nabytków GVB wyniesie 130+1 miejsc, w tym 77 miejsc stojących i 47 siedzących (plus 6 siedzeń składanych). Pojazdy będą miały wyznaczone dwa miejsca do postoju wózków –w pierwszym członie i za przegubem. I kilka słów o firmie GVB. Świadczy ona usługi transportu publicznego w aglomeracji Amsterdamu i to zarówno autobusami, jak i tramwajami, pociągami orazpromami. Siatka autobusowych połączeń składa się z 56 linii (w tym 12 linii nocnych). Do tego dochodzi 16 linii tramwajowych, 4 linie metra oraz 8 połączeń promowych. Razem daje to średnio 740 000 przejazdów pasażerskich dziennie przy zatrudnieniu 3,750 pracowników.

Komentarze