Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

PKS Rzeszów inwestuje w halę serwisową pod nowe autobusy. Najpierw projekt

infobus
07.01.2025 15:01
0 Komentarzy

Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Rzeszowie będzie miało halę serwisowania autobusów.

W tym celu przewoźnik podjął pierwszy krok, tj. ogłosił przetarg na dokumentację projektową i znalazł chętnych do jej wykonania. 30 grudnia zamawiający otworzył sześć ofert od firm zainteresowanych przetargiem. Projekt ma być wykonany w ciągu 9 miesięcy od podpisania umowy z wykonawcą.

Rozkład jazdy:

  1. Jaka będzie powierzchnia użytkowa projektowanej hali serwisowej autobusów w Rzeszowie?
  2. Ile ofert wpłynęło na przetarg dotyczący dokumentacji projektowej hali serwisowej?
  3. Jakie czynniki muszą być uwzględnione w projekcie budynku z uwagi na charakter źródeł napędu autobusów?
Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Rzeszowie będzie miało halę serwisowania autobusów.
Przetarg na projekt hali serwisowej PKS Rzeszów / fot PKS Rzeszów

Dokumentacja projektowa

Przedmiotem zamówienia od PKS Rzeszów jest opracowanie dokumentacji projektowej hali serwisowej autobusów. W dokumentacji ma być przewidziany budynek jednokondygnacyjny (dopuszczalne są dwie kondygnacje w segmencie zaplecza), bez podpiwniczenia, z dachem płaskim lub o niewielkim spadku. Będzie to bryła zwarta dla zminimalizowania ewentualnych utrudnień dla ruchu innych pojazdów na terenie zakładu. Jej powierzchnia użytkowa to ok. 900 m2. W przypadku dwóch kondygnacji segmentu zaplecza powierzchnia użytkowa ma wynosić ok. 1008 m2.

Z uwagi na sposób użytkowania budynku, wykonawca musi uwzględnić jego podział na wydzielone strefy pożarowe oraz wyznaczyć strefy zagrożenia wybuchem. Rozwiązania instalacyjne i technologiczne mają być dostosować również do wybuchowego charakteru gazów stanowiących źródła napędu tj. wodoru i CNG (sprężony gaz ziemny). Muszą one zapewnić bezpieczne użytkowanie budynku. Ponadto, wykonawca musi również zwrócić uwagę na rodzaj i stan podłoża gruntowego w miejscu lokalizacji hali. W związku z tym projektant będzie miał obowiązek zapoznać się z dokumentacją geologiczną i stosownie do informacji w niej zawartych, dobrać sposób posadowienia budynku. W kontekście trudnych warunków geotechnicznych, również posadzka ma być zabezpieczona przed ewentualnym nadmiernym osiadaniem, uwzględniając znaczące obciążenie od pojazdów (autobusów) oraz wyposażenia stałego i ruchomego. W segmencie serwisowania przewidziano montaż podnośników stacjonarnych i użytkowanie przestawnych.

Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Rzeszowie będzie miało halę serwisowania autobusów.
Przetarg na projekt hali serwisowej PKS Rzeszów

Sześć ofert

30 grudnia do zamawiającego wpłynęło sześć ofert. Złożyły je następujące firmy:

  • 4idea Karol Sitarski – cena 180.810,00 PLN brutto,
  • An Archi Group sp. z o.o. – cena 291.510,00 PLN brutto,
  • METROPOLIS sp. z o. o. sp. k. – cena 300.120,00 PLN brutto,
  • TEKTRUM sp. z o.o. – cena 193.750,00 PLN brutto,
  • BIURO INWESTYCYJNE PRO-INVEST WIESŁAW PAZDAN – cena 392.370,00 PLN brutto,
  • ALFA PROJEKT BIURO PROJEKTOWE PIOTR ŚLESICKI – cena 527.000,00 PLN brutto.

Budżet zamawiającego na projekt hali serwisowej wynosi 320.000,00 PLN. Oznacza to, że najtańsza oferta – od firmy 4idea Karol Sitarski – ze sporym zapasem mieści się w tej sumie. Wybór najkorzystniejszej oferty powinien być w tej sytuacji tylko formalnością.

Na koniec podajemy link do przetargu: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-474b0d51-4ccc-4452-b221-718fe49e5416

Komentarze