Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

MZA Warszawa kupuje LNG do autobusów. Po egzotycznej ofercie – stary, dobry znajomy

infobus
08.11.2024 19:01
0 Komentarzy

7 listopada Miejskie Zakłady Autobusowe w Warszawie otworzyły ofertę w ponowionym przetargu, którego przedmiotem jest dostawa gazu LNG do autobusów w ilości 14.000.000 kg.

Za pierwszym razem, jedyna oferta, która ze sporym zapasem mieściła się w budżecie zamawiającego została odrzucona przez MZA. W konsekwencji przetarg unieważniono. W „dwójce” mamy starego, dobrego znajomego MZA. W tym zamówieniu, umowa z wybranym wykonawcą ma obowiązywać w terminie 24 miesięcy od dnia zrealizowania pierwszej dostawy gazu. O tym zamówieniu pisaliśmy już w InfoBusie.

SPIS TREŚCI:

  1. Ile kilogramów gazu LNG ma dostarczyć wykonawca do Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie?
  2. Jaka firma złożyła jedyną ofertę w ponownym przetargu na dostawę LNG?
  3. Jakie jest przewidywane maksymalne dzienne zużycie gazu LNG przez MZA?
MZA Warszawa kupuje LNG do autobusów - drugie podejście
MZA Warszawa kupuje LNG do autobusów – drugie podejście

LOCO ZAJEZDNIA OSTROBRAMSKA

Paliwo LNG będzie dostarczane do zajezdni MZA przy ul. Ostrobramskiej. Dostawy będą realizowane do zbiorników stacjonarnych o pojemności 42 000 kg lub ewentualnie do zbiornika mobilnego o pojemności 18 000 kg. Wykonawca zobowiąże się do dostarczania zamawiającemu paliwa, zgodnie z jego bieżącym zapotrzebowaniem. Dostawy będą realizowane od poniedziałku do niedzieli.

Przewidywane maksymalne dzienne zużycie paliwa przez MZA to 19 000 kg. Skroplony gaz ziemny ma być dostarczany przez wykonawcę cysternami drogowymi zabezpieczonymi w miejscu jego załadunku. Wykonawca zagwarantuje, że dostarczony gaz będzie posiadał temperaturę nie wyższą niż -142 stopnie C, co odpowiada maksymalnemu ciśnieniu paliwa w cysternie 4 bar. Rozładunek LNG będzie prowadzony przez operatora wskazanego przez zamawiającego z wykorzystaniem pompy rozładunkowej będącej wyposażeniem stacji LNG.

MZA może żądać od wykonawcy przeprowadzenia badań jakościowych dostarczonego gazu LNG. Badanie zostanie przeprowadzone przez niezależne od wykonawcy akredytowane laboratorium wyspecjalizowane w badaniu paliw gazowych wykorzystywanych do napędu środków transportu.

MZA Warszawa kupuje LNG do autobusów - drugie podejście
MZA Warszawa kupuje LNG do autobusów – drugie podejście – tylko z ofertą PGNiG Obrót Detaliczny z Warszawy

Jedna oferta

MZA otworzyły oferty 7 listopada. Do stołecznego operatora zgłosiła się tylko jedna firma, ale za to doskonale znana – PGNiG Obrót Detaliczny z Warszawy z ceną oferty 116.000.808,00 PLN brutto.

Z kolei budżet zamawiającego na ten cel to 86.100.000 PLN brutto. czyli mamy przekroczenie o ok.30 mln PLN brutto. Olbrzymia kwota, ale przypomnijmy, że za za pierwszym razem ofertę złożyła firma HEX Telecom sp. z o.o. z ceną 159.132.775,20 PLN brutto przy budżecie MZA rzędu 200.000.000,00 PLN. Ostatecznie oferta HEX Telecom została odrzucona, zaś przetarg unieważniono. MZA nie podało przyczyn odrzucenia oferty.

Teraz mamy inny budżet i zupełnie inną półkę cenową, także ciężko przewidzieć co dalej sie tutaj wydarzy. Po więcej informacji o parametrach zamawianego paliwa LNG odsyłamy do strony: https://mza.eb2b.com.pl/open-preview-auction.html/449026/dostawa-gazu-lng-do-autobusow-w-ilosci-14-000-000-kg-1

7 listopada Miejskie Zakłady Autobusowe w Warszawie otworzyły ofertę w ponowionym przetargu, którego przedmiotem jest dostawa gazu LNG do autobusów w ilości 14 000 000 kg.
MZA Warszawa kupuje LNG do autobusów – drugie podejście – tylko z ofertą PGNiG Obrót Detaliczny z Warszawy

Komentarze